Zamknij

Kradł rowery w Józefowie. Policja zrobiła na niego zasadzkę

12.02.2020 13:56
Kradł rowery w Józefowie
fot. KPP w Otwocku

Dzięki współpracy mundurowych z Otwocka z operatorami monitoringu miejskiego schwytany został mężczyzna odpowiedzialny za kradzieże rowerów w Józefowie. 24-latek z Warszawy dobrowolnie oddał się karze.

W Józefowie pod Warszawą skradziono dwa rowery. Złodziej, aby zabrać jednoślady, przeciął linki zabezpieczające. Do pierwszej kradzieży doszło na stacji kolejowej w Michalinie. Drugi rower został skradziony ze stojaka przy Szkole Podstawowe nr 3.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Policjanci razem z obsługą miejskiego monitoringu prześledzili nagrania z Józefowa z tych dni, w których doszło do kradzieży. Mundurowi wytypowali mężczyzny, który najprawdopodobniej pojawiał się tam, gdzie dochodziło do kradzieży jednośladów.

Zobacz także

Wizerunek podejrzanego został przekazany pracownikom monitoringu. Ci w momencie, gdy zobaczą poszukiwanego mężczyznę, mieli od razu zawiadomić policję. Jeden z operatorów zauważył na ulicy Wroniej w Józefowie podobnego mężczyznę i przekazał informacje dyżurnemu. Na miejscu szybko pojawili się policjanci.

Podejrzenia i typowanie potwierdziło się. Zatrzymany, który był 24-letni mieszkaniec Warszawy, przyznał się do kradzieży dwóch rowerów. Podczas przeszukania mieszkania, w którym mieszkał, policjanci znaleźli dowód osobisty wystawiony na inne nazwisko

- poinformował Daniel Niezropa z komendy w Otwocku.

Zobacz także

24-letni mieszkaniec Warszawy usłyszał zarzuty karne popełnienia kradzieży i zarzut przywłaszczenia dokumentu. Mężczyzna przyznał się i poddał się dobrowolnie karze.

RadioZET.pl/KPP w Otwocku