Zamknij

Ktoś znęca się nad kotami na Bemowie? Ucierpiało kolejne zwierzę

21.02.2020 11:16
Ciepiący kot na Bemowie
fot. Facebook.com/Koty Spod Mostu

Grupa Koty Spod Mostu poinformowała w mediach społecznościowych o kolejnym cierpiącym kocie. Tym razem na warszawskim Bemowie znaleziono kotkę z pasem bez sierści.

Na początku lutego tego roku pisaliśmy o cierpiącej kotce, którą zaleźli mieszkańcy Bemowa. Zwierzę miało liczne rany, które świadczyły o kontakcie z ogniem. Kotce nie udało się pomóc. Niecałe 3 tygodnie później grupa Koty Spod Mostu dostała kolejne zgłoszenie z tego samego miejsca o kocie z wydartą sierścią.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W tym tygodniu dostaliśmy kolejne zgłoszenie od karmicieli z tego samego miejsca o kotce z wydartą do skóry sierścią. Szerokim regularnym pasem bez sierści. Obie kotki ze stada kotów wolno żyjących. Przypadek? W tak krótkim odstępie czasu i w tym samym miejscu kolejna kotka z obrażeniami, których nie umiemy wyjaśnić. Wiemy, że te obrażenia pojawiły sie nagle, a kot zniknął na jeden dzień. Lekarze po raz pierwszy widzą taki przypadek

- przekazała grupa Koty Spod Mostu.

Zobacz także

Kotkę nazwano Majka. Jak zapewniają jej nowi opiekunowie — będzie żyć. Chociaż na ciele ma liczne rany, w jednym miejscu martwicę, a jej prawa strona pokryta jest wielkim krwiakiem.

Nie ma wątpliwości, że to od silnego uderzenia. Ale nie ma też pewności czy zranił ją człowiek, czy potrącił samochód

- informują nowi opiekunowie kota.

Zobacz także

Aktualnie zwierzę jest w lecznicy i dostaje leki przeciwbólowe. Grupa Koty Spod Mostu poszukuje nowego domu dla Majki lub chociaż tymczasowego. Grupa pomagająca kotom przekazała także, że sprawę Majki zgłosili na policję.Możliwa jest także pomoc finansowa dla pokrzywdzonego kota.

Pomóż nam pomagać: Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva. Ul. Kawęczyńska 16/39, Warszawa. Nr konta: 67 1600 1462 1030 9079 0000 0034. Darowizna dla Majki.

Aktualni opiekunowie Majki apelują też do wszystkich mieszkańców Bemowa i Jelonek o to, aby uważali na swoje koty.

Uwaga drastyczne zdjęcia!

RadioZET.pl/Koty Spod Mostu