Zamknij

Jesteś na kwarantannie domowej? Zrób selfie i wyślij je do kontroli

24.03.2020 14:06
Kwarantanna domowa
fot. East News/Lukasz Solski

Aplikacja "Kwarantanna domowa" umożliwia wysyłanie zdjęć zamiast wizyt policyjnych. Aplikację można pobrać w sklepach Google Play i App Store. Jest ona bezpieczna i darmowa.

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce coraz więcej osób objętych jest kwarantanną domową. Są to osoby, które wróciły z zagranicy i miały kontakt z innymi ludźmi, u których potwierdzono zarażenie SARS-CoV-2.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Ci, którzy są objęci kwarantanną domową, nie mogą opuszczać swojego miejsca zamieszkania przez 14 dni. Dzięki temu zapewniają bezpieczeństwo innym osobom.

Aby to bezpieczeństwo było skutecznie zapewnione, policjanci sprawdzają miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie. Za złamanie kwarantanny może zostać nałożona grzywna do 30 tysięcy złotych. Ale nie chodzi o to, by karać. Chodzi o to, by kwarantanna i dotykające nas wszystkich restrykcje – wdrożone, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - były skuteczne

- informuje serwis Rzeczypospolitej Polski.

Zobacz także

Jednocześnie bardzo ważne jest to, aby wesprzeć osoby w kwarantannie."Dzięki aplikacji Kwarantanna domowa, możliwa będzie lepsza realizacja obu celów. Bezpieczeństwa i lepiej adresowanego wsparcia. "Dzięki mobilnej aplikacji możesz złożyć zapotrzebowanie na posiłek, artykuły żywnościowe oraz kontakt z psychologiem. "Kwarantanna domowa" umożliwia także dostęp do bieżących komunikatów związanych z epidemią i bezpośredni kontakt ze służbami.

Zobacz także

kwarantanna 1
fot. policja.waw.pl

Dzięki aplikacji można także uniknąć kontroli policyjnej — wystarczy wysłać selfie. Te rozwiązanie ułatwi i usprawni pracę mundurowych.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/gov.pl