Zamknij

LOT poleciał z Warszawy do Wuhanu. Mamy komentarz przewoźnika

22.05.2020 16:00
lot Warszawy do Wuhan
fot. Flightradar24.com

LOT lata z Warszawy do Wuhanu podczas pandemii? O sprawie donieśli internauci, którzy przysłali redakcji RadioZET.pl screeny z serwisu Flightradar24. Na mapach widać, że w ostatnim czasie polski przewoźnik latał m.in. do Chin i USA. Zapytaliśmy Polskie Linie Lotnicze, o co chodzi.

Koronawirus spowodował paraliż ruchu lotniczego na całym świecie. Połączenia krajowe i międzynarodowe są wstrzymane. Dopiero 1 czerwca rząd planuje wznowienie wewnątrzkrajowych lotów pasażerskich.

W poniedziałek LOT poinformował, że podróżni będą mogli polecieć m.in. z Warszawy do Gdańska, Krakowa i Poznania. Na loty między państwami będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Czytelnicy donieśli jednak redakcji RadioZET.pl o międzynarodowych lotach wykonywanych przez Polskie Linie Lotnicze. Samoloty podróżowały m.in. z Warszawy do Wuhanu, Seulu, Pekinu czy Chicago.

Zobacz także

LOT latał do Wuhanu? Mamy odpowiedź przewoźnika

Zapytaliśmy o wyżej wymienione destynacje PLL LOT. Usłyszeliśmy, że w związku z zawieszeniem regularnych rejsów pasażerskich, LOT wykonuje rejsy frachtowe, wykorzystując maszyny pozostające we flocie narodowego przewoźnika.

Loty #CARGOdlaPolski realizujemy w ścisłej współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i agendami rządowymi, które transportują je do szpitali, przychodni i innych instytucji opieki medycznej, czekających na środki ochronne i sprzęt medyczny. Od 5 kwietnia do 18 maja br. LOT Cargo wykonał 100 operacji w ramach #CARGOdlaPolski, przywożąc do kraju prawie 13 000 m3 materiałów medycznych. Dla wsparcia polskich lekarzy przebyliśmy już ponad 800 000 km

- czytamy w oświadczeniu LOT.

Przewoźnik dodał, że Polskie Linie Lotnicze wykonują także komercyjne rejsy cargo, przywożąc towary z destynacji wspomnianych przez czytelników RadioZET.pl.

"Obecne regulacje prawa powszechnie obowiązującego na terenie Polski zezwalają na przeprowadzanie takich operacji lotniczych" - informuje polski przewoźnik.

Zobacz także

RadioZET.pl