Zamknij

Koronawirus. Złamali zakazy związane z epidemią. Kara? 5 i 15 tys. zł

08.04.2020 13:11
Policja koronawirus
fot. East News/ANDRZEJ SZKOCKI (zdjęcie ilustracyjne)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie ukarał dwóch mężczyzn kwotą 5 tys. zł i 15 tys. zł. Jeden z ukaranych złamał warunki kwarantanny domowej. Drugi natomiast nie zastosował się do czasowego ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak poinformowała Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, podstawą do wydania dwóch decyzji administracyjnych wobec osób, które nie zastosowały się do obowiązujących przepisów związanych z koronawirusem, były informacje przekazane przez mundurowych.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Obowiązujące przepisy zlekceważył mężczyzna, który naruszył warunki kwarantanny domowej. Mieszkaniec powiatu legionowskiego w trakcie odbywania kwarantanny wyszedł do sklepu. Kiedy policjanci dokonujący kontroli miejsca zamieszkania mężczyzny dowiedzieli się o całej sytuacji, natychmiast sporządzili stosowną dokumentację, którą przekazali do legionowskiego sanepidu" – przekazała Justyna Stopińska.

Zobacz także

Policjantka dodała także, że nowe przepisy zbagatelizował także właściciel obiektu rekreacyjnego na terenie powiatu legionowskiego. Nie zastosował się od do czasowego ograniczenia prowadzenia działalności związanej ze sportem, rozrywką oraz rekreacją. W przypadku tego mężczyzny także poinformowano sanepid.

Zobacz także

W sprawie tych dwóch mężczyzn Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie wydał decyzje o ukaraniu. "Administracyjne kary pieniężne wynoszą w tych przypadkach 5 i 15 tys. zł" - wyjaśniła policjantka. Justyna Stopińska dodała także, że mężczyźni za lekceważenie przepisów odpowiedzą także przed sądem.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP