Komandos postrzelił kolegę w trakcie ćwiczeń. Ranny jest w ciężkim stanie

23.01.2020 12:16
Komandos postrzelił kolegę w trakcie ćwiczeń. Sprawę bada prokuratura
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W trakcie ćwiczeń w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie jeden z komandosów postrzelił żołnierza. Ranny przebywa w szpitalu.

Do postrzelenia doszło w środę, 22 stycznia 2020 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Ranny mężczyzna przebywa w szpitalu w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Żołnierz jednostki wojskowej komandosów z Lublińca postrzelił drugiego żołnierza w trakcie ćwiczeń w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pod Warszawą — poinformował PAP rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej, Artur Karpienko.

Zobacz także

Postrzelony mężczyzna został przetransportowany do szpitala przy Szaserów w Warszawie.

Poszkodowany trafił pod opiekę lekarzy przy ulicy Szaserów. Sprawą zajmują się żołnierze z mazowieckiego oddziału Żandarmerii Wojskowej i Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów — powiedział portalowi TVN Warszawa Artur Karpienko.

Do postrzelenia doszło w trakcie dostosowania broni przed rozpoczęciem zajęć. Pokrzywdzony został postrzelony w brzuch z broni krótkiej. Rannemu została udzielona niezbędna pomoc medyczna. W szpitalu przeszedł operację.

Zobacz także

Jego stan rano określany był jako ciężki - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Łukasz Łapczyński.

Wszyscy uczestnicy szkolenia zostali przebadania na obecność alkoholu. Byli trzeźwi. Prokuratura wszczęła już postępowanie przeciwko żołnierzowi, który postrzelił innego komandosa.

Dział Wojskowy Prokuratury Rejonowej Warszawa Ursynów wszczął  postępowanie w kierunku czynu z art. 354 § 2 kk, tj. nieostrożnego obchodzenia się z bronią wojskową przez jednego z żołnierzy i nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innego żołnierza - przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/TVN Warszawa