Zauważył skradziony rower i postanowił złapać złodzieja. Udało mu się

31.01.2020 16:31
Mężczyzna, który skradł rower
fot. KPP w Legionowie

Mieszkaniec Legionowa zauważył skradziony rower swojego sąsiada. Ujął bandytę i dopiero później zadzwonił po policję. Podejrzanemu o kradzież grozi do pięciu lat więzienia.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie otrzymali telefon, w którym mężczyzna poinformował, że ujął złodzieja. Funkcjonariusze wybrali się pod adres, który wskazał zgłaszający, aby zweryfikować informacje.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Dzięki czujności i właściwej postawie obywatelskiej mężczyzny 26-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego trafił do policyjnego aresztu i teraz odpowie za kradzież - Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Mieszkaniec Legionowa zeznał śledczym, że rozpoznał złodzieja, który kilka dni temu ukradł jego sąsiadowi rower. Mężczyzna oglądał nagranie z monitoringu osiedlowego, na którym widać 26-latka kradnącego rower. Kiedy go zauważył, postanowił go ująć, a następnie zawiadomić policję. Mundurowi ustalili, że 26-latek nie jest właścicielem roweru, którym jechał.

Zobacz także

26-latek został zatrzymany. Trafił do policyjnej celi. W jego miejscu zamieszkania znaleziono kolejny skradziony rower. Śledczy postawili mu trzy zarzuty kradzieży rowerów o łącznej wartości 2800 złotych. Mężczyzna przyznał się do winy.

Postawa mieszkańca Legionowa zasługuje na słowa najwyższego uznania. Jednoślady wkrótce wrócą do właścicieli, a sprawca odpowie za swoje nieodpowiedzialne postępowanie — powiedziała Justyna Stopińska.

RadioZET.pl/KPP w Legionowie