Zamknij

Napadli na kobietę w windzie, użyli gazu i okradli. Jeden ze sprawców zatrzymany

30.04.2020 11:35
zatrzymanie
fot. KPP w Legionowie

Dwóch mężczyzn zaatakowało kobietę w windzie. Do napaści doszło w jednym z bloków w Legionowie. Według pokrzywdzonej sprawcy użyli gazu i ukradli jej okulary warte 4 tys. zł - poinformowała podkom. Justyna Stopińska z legionowskiej Komendy Powiatowej Policji.

Jak przekazała policjantka, zgłoszenie dotyczyło rozboju w jednym z bloków w Legionowie. "Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że została zaatakowana w windzie przez dwóch mężczyzn" - podała policjantka. Jeden z napastników został zatrzymany, drugiego poszukuje policja.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Próbowali ukraść torebkę mieszkance legionowskiego bloku. Kobieta zaczęła krzyczeć

Agresorzy mieli użyć wobec kobiety gazu i próbowali ukraść torebkę. Kiedy poszkodowana zaczęła krzyczeć, mężczyźni spłoszyli się.

Nie udało im się ukraść torebki, ale zabrali kobiecie okulary korekcyjne o wartości 4 tysięcy złotych

- podkreśliła Stopińska.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 25-letniego mieszkańca Warszawy. W trakcie przeszukania znaleźli u niego słoik, w którym było ponad 50 gramów marihuany.

Zobacz także

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Odpowie także za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu 25-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

"Policjanci i prokurator dalej prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania drugiego z podejrzanych" - dodała podkom. Stopińska.

narkotyki
fot. KPP w Legioniowie

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/KPP w Legionowie