Zamknij

Kobieta pokieruje warszawską Strażą Miejską. Magdalena Ejsmont nową komendantką

23.05.2022 14:04
Straż miejska
fot. Tomasz Urbanek/East News/Zdjęcie ilustracyjne

Prezydent Rafał Trzaskowski powołał dziś Magdalenę Ejsmont na stanowisko komendanta straży miejskiej w stolicy - dowiedziało się Radio ZET. 

Magdalena Ejsmont to urzędniczka stołecznego ratusza. Od 2017 roku pracuje w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. Zajmowała się bezpieczeństwem imprez masowych i zgromadzeń.

Ejsmont wcześniej była związana ze służbami specjalnymi. W trakcie służby zajmowała stanowiska związane z bezpieczeństwem wojska. Brała udział w dwóch zmianach Sił Zbrojnych RP w Afganistanie.

Magdalena Ejsmont nową komendant Straży Miejskiej w Warszawie

W miniony piątek stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Warszawie stracił Zbigniew Leszczyński, który sprawował tę funkcję od 16 lat. Prezydent Rafał Trzaskowski decyzję o dymisji komendanta Leszczyńskiego tłumaczył potrzebą skupienia się na innych zadaniach i priorytetach.

Komendant Leszczyński był krytykowany za wiele swoich decyzji, między innymi za zakup łodzi motorowej za pół miliona złotych czy okrojenie nocnych patroli drogowych w mieście.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/oprac. AK

C