Zamknij

41-latka oskarżona o znęcanie się nad matką i zabicie jej psa. "Działała w sposób drastyczny"

PAP
28.09.2021 18:17
radiowóz - zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/DarSzach

41-letnia Małgorzata K. jest oskarżona o znęcanie się nad swoją matką. Prokuratura zarzuca kobiecie także jej okradanie i zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla podejrzanej.

Małgorzata K. została zatrzymana przez policję 21 września. Kobieta miała m.in. brutalnie pobić i dusić psa swojej matki. Zastępca rzecznika Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, prok. Remigiusz Krynke, przekazał w rozmowie z PAP, że do zdarzenia doszło 18 września w Józefowie, koło Otwocka. Jak ustaliła PAP, 41-latka mieszkała z rodzicami od niedawna, wcześniej przebywała za granicą.

Małgorzata K. oskarżona o znęcanie się nad matką i zabicie jej psa

– Kobiecie został przedstawiony zarzut zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy szpic miniaturowy, należącego do matki podejrzanej. Małgorzata K. działała w sposób drastyczny. Ponadto prokurator przedstawił podejrzanej trzy inne zarzuty dotyczące znęcania się nad swoją matką, kradzieży z włamaniem do jej samochodu oraz kradzieży innych przedmiotów na szkodę rodziców podejrzanej – podał prok. Krynke. Małgorzata K. ukradła m.in. kosiarkę i elektronarzędzia.

Kobieta nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i – jak przekazał prok. Krynke - złożyła wyjaśnienia sprzeczne z zebranymi w sprawie dowodami. Na skutek złożonego przez Prokuratora Rejonowego w Otwocku wniosku, otwocki sąd rejonowy zastosował wobec Małgorzaty K. areszt tymczasowy. Za przestępstwa, których popełnienie zarzuca jej prokuratura, 41-latce grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP - Hanna Dobrowolska/oprac. AK