Zamknij

Warszawa. Strajk Kobiet pod hasłem "Odrzuć projekt Godek #Piekłokobiet"

14.04.2020 14:02
Samochodowy Strajk Kobiet
fot. East News/MAREK BEREZOWSKI

Uczestnicy samochodowego protestu zorganizowanego pod hasłem "Odrzuć projekt Godek #Piekłokobiet" blokowali centrum Warszawy. Manifestujący jeździli samochodami i rowerami wokół ronda Dmowskiego i spowalniali ruch.

Kilkadziesiąt samochodów osobowych z naklejonymi na szybę kartkami z logo Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz hasłami "Myślę, czuję, decyduję" jeździło wokół ronda Dmowskiego w centrum Warszawy.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Manifestujący jeździli także na rowerach i trzymali plakaty strajku. Na rondzie Dmowskiego słychać było dźwięk klaksonów. Relację ze strajku umieszczono w mediach społecznościowych.

Zobacz także

W materiale zamieszczonym na Facebooku widać samochód policyjny i słychać informację mówiącą, że osoby łamiące przepisy porządkowe narażają się na odpowiedzialność karną.

Z porządku obrad zaplanowanych na 15 i 16 kwietnia wynika, że Sejm miałby się zająć m.in. obywatelskim projektem, który zmierza do zaostrzenia prawa antyaborcyjnego (chodzi o wykreślenie z ustawy przesłanki, zgodnie z którą ciążę można przerwać ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu).

RadioZET.pl/PAP