Zamknij

Uderzył kolegę siekierą w głowę. Grozi mu 25 lat więzienia

01.04.2020 10:08

63-letni mieszkaniec Marek uderzył siekierą w głowę swojego kolegę. Kilka minut wcześniej pokłócił się z nim. Poszkodowany mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do placówki medycznej. Podejrzany aktualnie przebywa w areszcie. Za to przestępstwo grozi mu kara 25 lat więzienia.

Usiłowanie zabójstwa siekierą
fot. Shutterstosck (zdjęcie ilustracyjne)

Do usiłowania zabójstwa doszło w piątek, 27 marca w godzinach wieczorowych. Policjanci otrzymali zgłoszenie kilka minut przed 23:00. Do uderzenia siekierą doszło w Markach. Poszkodowany mężczyzna z poważnymi ranami trafił do szpitala w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Według ustaleń śledczych między dwoma mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której 63-latek uderzył swojego kolegę siekierą w głowę. Cios spowodowało u poszkodowanego ciężki uszczerbek na zdrowiu. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie trafił do aresztu. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 1,2 promila alkoholu.

Zobacz także

"63-latek już usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrażającego życiu innej osobie. Sąd Rejonowy w Wołominie przychylił się też do wniosku prokuratora i policjantów stosując wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy" - przekazał Tomasz Sitek z komendy w Wołominie. Podejrzanemu grozi 25 lat więzienia.

RadioZET.pl/KPP w Wołominie