Zamknij
wizerunki poszukiwanych
5 Zobacz galerię
fot. KRP I - Śródmieście

Zamieszki podczas Marszu Niepodległości. Komenda Stołeczna Policji opublikowała kolejne wizerunki osób mających związek z środowymi zajściami. Funkcjonariusze poszukują mężczyzn, którzy zaatakowali policjantów przy ul. Nowy Świat.

Stołeczna policja opublikowała kolejne zdjęcia poszukiwanych w związku ze starciami na Marszu Niepodległości. Śledztwo dotyczy czynnej napaści na funkcjonariuszy policji na ul. Nowy Świat 15/17. "Wizerunki osób mających związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje widocznych na zdjęciach i nagraniach mężczyzn, proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę" - zaapelowali funkcjonariusze.

Zobacz także

Policja poszukuje wizerunki sprawców napaści koło Nowego Światu

Do zamieszek koło Nowego Światu doszło 11 listopada około godziny 14:50. "W toku przeprowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli nagrania, które zarejestrowały wizerunki osób mających związek z tym przestępstwem" - podała policja.

Jednocześnie poprosiła o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają mężczyzn widocznych na zamieszczonych kadrach opublikowanych na stronie: www.policja.waw.pl. Informacje w tej sprawie można przekazać, dzwoniąc na numer +48 47 723-70-20, + 48 47 723-79-40, +48 47 723-91-50 albo w formie elektronicznej, pisząc na adres: komendant.krp1@policja.gov.pl.

Przypomnijmy, policja poszukuje również chuliganów, którzy doprowadzili do pożaru jednego z mieszkań na Powiślu. W środę podczas Marszu Niepodległości ktoś rzucił racę w kierunku jednego z lokali w centrum miasta. Do incydentu doszło około godziny 15:00 na ulicy 3 Maja podczas przemarszu osób, które poruszały się od strony ronda de Gaulle'a w kierunku mostu Poniatowskiego. Jak się później okazało, lokal należy do Stefana Okołowicza, znawcy dzieł Stanisława Witkiewicza. Piętro wyżej znajdowały się symbole Strajku Kobiet, które zapewne sprowokowały do chuligańskiego wybryku. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/KRP I - Śródmieście