Zamknij

Znęcał się nad rodzicami. Odkręcił kurki z gazem i groził wysadzeniem mieszkania

28.04.2020 13:22
17-latek groził, że wysadzie mieszkanie
fot. KPP w Otwocku

Policja zatrzymała 17-letniego mieszkańca powiatu otwockiego, który znęcał się nad rodziną. Młody mężczyzna podczas jednej z awantur odkręcił kurki z gazem w kuchence i zagroził, że wysadzi mieszkanie – poinformował we wtorek nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Agresorowi grozi 5 lat więzienia.

O agresywnym zachowaniu nastolatka funkcjonariuszy z Otwocka poinformowała jego matka. Kobieta musiała uciec z domu po awanturze ze swoim synem. 17-latek, który z nią mieszkał, miał stosować wobec niej przemoc fizyczną. Odkręcił kurki w kuchence gazowej i straszył wysadzeniem mieszkania.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

17-latek groził, że wysadzi mieszkanie

Kiedy policjanci i strażacy przybyli przed budynek zastali tam roztrzęsioną kobietę. Jej syn był w mieszkaniu.

W pewnej chwili 17-latek pojawił się w oknie na piętrze, krzycząc że nie otworzy drzwi. Policjanci znali powagę sytuacji i wiedzieli, że cenna jest tu każda minuta. Rozmawiając z nastolatkiem, namówili go w końcu, aby wyszedł na zewnątrz

– poinformował nadkom. Daniel Niezdropa.

17-latek został obezwładniony i zaprowadzony do radiowozu. Do akcji wkroczyli również strażacy, którzy detektorem sprawdzili stężenie gazu w budynku.

Zobacz także

Na szczęście wystarczyło szybkie przewietrzenie pomieszczeń

- dodał policjant.

Nastolatek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że młody mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką i ojcem. Otwocki sąd zastosował wobec niego policyjny dozór, zakaz zbliżania się do ojca i matki oraz zakaz przebywania w budynku mieszkalnym pokrzywdzonych. 

17-latek będzie odpowiadał przed sądem jak dorosły. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP