Zamknij

Nagi, zakrwawiony 29-latek biegał po ulicy i zatrzymywał samochody

05.05.2020 12:18
nagi mężczyzna biegał po DK2
fot. Adam STASKIEWICZ/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Agresywny 29-latek zatrzymywał samochody na dk 2. Był nagi i zakrwawiony. Chwilę wcześniej mężczyzna stracił panowanie nad swoim mercedesem i uderzył w bariery. Śledczy badają, czy był pod wpływem narkotyków.

Kilka zgłoszeń w sprawie agresora otrzymano na komisariacie w Halinowie. Policjanci dowiedzieli się, że mężczyzna tuż za miejscowością Dębe Wielkie (woj. mazowieckie) szedł środkiem drogi krajowej nr 2 i zatrzymywał napotkane auta.

Z informacji wynikało, że osoba ta mogła mieć wypadek, ponieważ na poboczu stał uszkodzony srebrny mercedes, a mężczyzna był zakrwawiony. Jedno ze zgłoszeń dotyczyło także brawurowej i niebezpiecznej jazdy samochodem bez świateł, również po drodze nr 2

- poinformował st. asp. Marcin Zagórski.

Zobacz także

Spowodował wypadek. Nagi 29-latek zatrzymywał auta na DK2

Na miejscu okazało się, że 29-latek, który zatrzymuje samochody, chwilę wcześniej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery, po czym opuścił auto i wyszedł na drogę.

Człowiek ten był bez odzieży i bardzo agresywny, nie można było nawiązać z nim kontaktu

– relacjonował policjant.

Podczas próby udzielenia pomocy mężczyzna celowo uszkodził radiowóz, uderzając ręką w szybę. Policjanci obezwładnili go, a na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

29-latek trafił do szpitala. Następnego dnia usłyszał zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i uszkodzenia radiowozu. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Jego sprawa trafi do sądu. "Policjanci będą również wyjaśniać, czy zachowanie mężczyzny nie było spowodowane zażyciem środków odurzających lub dopalaczy" - powiedział Zagórski.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

RadioZET.pl/PAP