Zaoferowała klientce zdjęcie klątwy "co łaska". Oszustka ukradła 2 tys. złotych

14.01.2020 15:40
tarot
fot. Pixabay

Policjanci z Płońska (województwo mazowieckie) poszukują oszustki, która okradła pracownicę jednej z firm.

Kobieta, prawdopodobnie narodowości romskiej, w poniedziałek po południu odwiedziła siedzibę jednej z płońskich firm. 

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Okradła pracownicę, obiecując zdjęcie klątwy

Najpierw próbowała sprzedać pracownicy perfumy, ale w pewnej chwili zaoferowała usługi dotyczące magii. W zamian poprosiła o wynagrodzenie "co łaska".

W pewnej chwili zaproponowała jednak 41-letniej kobiecie, że zdejmie z niej klątwę, która miała na niej rzekomo ciążyć. 41-latka uwierzyła w cudowną moc oszustki i straciła ponad 2 tys. zł – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Oszustka wróżyła kobiecie za pomocą talii kart, wypowiadając zaklęcia i używając pieniędzy o coraz to większych nominałach. Początkowo wracały one do właścicielki. W pewnym momencie, by dokończyć "magiczne rytuały", 41-latka zdecydowała się nawet wypłacić gotówkę z bankomatu.

Zanim się obejrzała, została bez pieniędzy. Oszustka niepostrzeżenie zabrała 2 tys. zł i wyszła z biura.

Policjanci proszą o pomoc

Płońscy policjanci proszą o pomoc w ujęciu kobiety. Jest ona prawdopodobnie narodowości romskiej, ma ok. 60 lat i ok. 160 cm wzrostu. Jest średniej budowy ciała i ma ciemne, średniej długości włosy.

Każdy, kto posiada informację na temat podejrzanej, proszony jest o kontakt z miejscową komendą policji - tel. (23) 662 15 00. Policjanci apelują, by nie dać się oszukać.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP