Zamknij

Ukrzyżowany ptak na środku pola. Poseł nagrodzi za wskazanie sprawcy

27.05.2020 21:47
Zwierzęta przemoc Mazowsze
fot. Komitet Ochrony Orłów Facebook

Makabryczny dowód przemocy wobec chronionych ptaków na Mazowszu. Na jednym z pól powiecie mińskim doszło do ukrzyżowania żurawia. Nadziany na paliczki ptak skonał na polu. Poseł Andrzej Rozenek za wskazanie sprawcy daje tysiąc złotych. Sprawą zajmuje się policja.

Ukrzyżowany żuraw to widok przerażający i haniebny. Biolog Robert Maślak z Lewicy pisze na Twitterze, że ze średniowiecznych nawyków nie wyszła społeczność w powiecie mińskim. To tam znaleziono martwego ptaka nadzianego na patyki.

- Średniowieczne obyczaje na Mazowszu (pow. miński), ale jak informuje Komitet Obrony Orłów takie widoki z krukami, jastrzębiami, myszołowami są częste. Żuraw jest w Polsce gatunkiem chronionym - komentuje biolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ukrzyżowany żuraw na Mazowszu. Nagroda za wskazanie sprawcy

Strona Komitetu jako pierwsza publicznie poinformowała o bestialskim zabiciu ptaka. Natomiast poseł Lewicy Andrzej Rozenek zaangażował się w poszukiwanie sprawcy makabry.

Edukować od najmłodszych lat, ale jednocześnie bardzo surowo karać! Deklaruję tysiąc zł nagrody dla osoby, która wskaże sprawcę tej zbrodni

- przekazał na Twitterze.

Pozostaje mieć nadzieję, że społeczność lub służby policyjne dotrą do zabójcy chronionego ptaka. Za zabicie zwierzęcia pod ochroną grozi do 3 lat więzienia, a ze szczególnym okrucieństwem - nawet 5 lat.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Twitter/Facebook