Zamknij

Mazowieckie: Biegał po ulicy z włączoną piłą łańcuchową. Krzyczał: "zabiję cię"

13.05.2020 10:09
mężczyzna z piłą łańcuchową
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Sceny jak z horroru na Mazowszu. Mężczyzna biegał po ulicach z uruchomioną piłą łańcuchową. 30-latek ruszył z nią na policjanta, został obezwładniony. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia.

Sceny niczym z filmu grozy rozegrały się na ulicach Płońska. Kiedy policjant z Wydziału Kryminalnego usłyszał niepokojące odgłosy, ruszył w ich stronę. Po kilkudziesięciu metrach natknął się na 30-latka, który biegał po ulicach miasta z piłą łańcuchową. Wykrzykiwał: "zabiję cię".

Jak wynika z relacji płońskiej komendy policji, funkcjonariusz był już po służbie.

Zobacz także

Na policjanta z piłą łańcuchową. Padły strzały

Policjant pokazał agresorowi legitymację, mimo to tamten nie reagował na jego polecenia. Z włączoną piłą spalinową zmierzał w kierunku funkcjonariusza, który zmuszony był oddać strzały ostrzegawcze.

Mężczyzny to jednak nie zraziło. Nadal nie słuchał funkcjonariusza.

Zamiast piłę odrzucić i położyć się na ziemi, zaczął iść w stronę swojej posesji, gdzie przebywał jego 34-letni brat. Mężczyżni nie reagowali na polecenia policjanta, dlatego był on zmuszony do oddania następnych strzałów ostrzegawczych

- informuje Mazowiecka Policja.

Dopiero wtedy jeden z braci podporządkował się komendom funkcjonariusza. Drugi z mężczyzn stawiał czynny opór i został obezwładniony. Po przebadaniu zatrzymanych alkomatem okazało się, że obaj byli nietrzeźwi.

piła
fot. Mazowiecka Policja

Zobacz także

To niejedyny wątek sprawy. Policjanci powiązali zachowanie 30- i 34-latka z incydentem, który wydarzył się w okolicy dwa dni wcześniej. Uszkodzenia ciała doznał wtedy 34-latek, który tłumaczył że jego rany szarpane dłoni to wynik przewrócenia się na coś „ostrego”. Jak ustalili mundurowi, to zatrzymany mężczyzna przy użyciu piły spalinowej spowodował obrażenia.

30-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i czynnej napaści na policjanta przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu w postaci piły spalinowej. Grozi mu 10 lat więzienia. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

RadioZET.pl/Mazowiecka Policja