Zamknij

Alarmy bombowe w szkołach na Mazowszu. Ewakuowano ponad 1200 uczniów

02.12.2019 13:39

Informacje okazały się fałszywe; uczniowie już wrócili na lekcje.

szkoła
fot. Pixabay.com

W poniedziałek rano służby ewakuowały uczniów z kilku szkół na Mazowszu. Jak informuje portal Rdc.pl, placówki otrzymały informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych w Dziekanowie Leśnym koło Łomianek i w Wieliszewie koło Legionowa. E-mail o bombie otrzymała Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku.

W Wieliszewie koło Legionowa ewakuowano prawie 600 uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 2. Po godzinie 11 dzieci wróciły do budynku. Z kolei w Wieliszewie placówkę opuściło ponad 400 osób, m.in. uczniowie i personel. Po godzinie 12 wrócili na lekcje.

Strażacy i policja pracują na miejscu. Mundurowi wyprowadzili uczniów do sąsiednich budynków – poinformowała Ewelina Gromek-Oćwieja z komendy policji Warszawa-Zachód.

Zobacz także

Ewakuacja w Płocku

Ponad 340 osób zostało ewakuowanych z Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Zgodnie z decyzją władz szkoły budynki opuścili studenci i personel przy placu Dąbrowskiego, ulicach Kościuszki i Nowowiejskiego.

Jak informuje biuro prasowe płockiej komendy policji, budynki będą sprawdzane przez policyjnych pirotechników, którym towarzyszy pies wyspecjalizowany do poszukiwania materiałów wybuchowych.

RadioZET.pl/Rdc.pl