Zamknij

W trakcie włamania... zasnął. W jego łupach był alkohol

08.04.2020 15:41
Policja
fot. East News/SZYMON STARNAWSKI (zdjęcie ilustracyjne)

57-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego włamał się do domku letniskowego, gdzie skradł przedmioty codziennego użytku, wypił alkohol i... zasnął. Sen przerwali mu mundurowi. Grozi mu teraz 10 lat więzienia.

Policjanci z posterunku w Chynowie podczas patrolu zauważyli uszkodzone ogrodzenie jednej z posesji w miejscowości Edwardów.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Za ogrodzeniem leżał rower, którym porusza się mężczyzna karany już wcześniej za kradzieże i włamania. Mundurowi weszli na posesję i zastali śpiącego na łóżku złodzieja. Zatrzymanym okazał się znany im 57-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego

- poinformowała Agnieszka Wójcik z mazowieckiej policji.

Zobacz także

Łupem złodzieja miały paść: "pamiątkowa biżuteria, okulary, butla gazowa i medal za długoletnie pożycie małżeńskie". Mężczyzna nie uciekł ze skradzionymi rzeczami, bo wypił alkohol, który był w domku i zasnął.

Zobacz także

Swój sen 57-letni mężczyzna zakończył w policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. "Nie było jego pierwsze włamanie. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności" - dodała policjantka.

RadioZET.pl/Policja Mazowiecka