Zamknij

Mazowsze: prawie 2000 osób pod nadzorem, 25 w szpitalu. Powodem koronawirus

06.03.2020 10:50

Koronawirus w szybkim tempie rozprzestrzenia się po Europie. W środę rząd potwierdził pierwszy przypadek zachorowania w Polsce. Zarażony pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. W Warszawie natomiast prawie 2000 osób zostało objęte nadzorem epidemiologicznym.

Koronawirus na Mazowszu
fot. East News/Beata Zawrzel

Na Mazowszu nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa. Jednak w mazowieckich szpitalach hospitalizowanych jest 25 osób, które obserwowane są w celu wykluczenia wirusa z Wuhan.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Portal TVN Warszawa cytuje słowa rzeczniczki wojewody mazowieckiego Ewy Filipowicz, która w czwartek powiedziała, że "25 osób na Mazowszu przebywa w szpitalach na obserwacji celem wykluczenia zakażenia koronawirusem, 1 996 osób objęto nadzorem epidemiologicznym, a trzy kwarantanną". Dla porównania — w środę hospitalizowanych było 24 osoby. Wzrosła także liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym. Dzień wcześniej było ich o 200 mniej.

Zobacz także

W placówkach medycznych w Warszawie ogłoszony został podwyższony stan gotowości w związku z koronawurisem. Do tej pory rząd nie potwierdził zakażenia koronawirusem w województwie mazowieckim.

Koronawirus: bilans

Koronawuris nieustannie rozprzestrzenia się po Europie. Ciągle przybywa przypadków zakażeń oraz zgonów. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w piątek potwierdziła, że od końca grudnia 2019 roku koronawirus zabił 3383 osoby. Wirusem z Wuhan zaraziło się łącznie 98 387 osób.

loader

RadioZET.pl/TVN Warszawa