Dokleił sobie brodę, założył okulary i z bronią napadł na znajomego

15.01.2020 12:58
przebranie
fot. KRP VI

Mieszkaniec Pragi-Północ napadł na znajomego w przebraniu, grożąc mu pistoletem pneumatycznym, i zażądał 100 tys. zł.  34-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut. Grozi mu kara więzienia od 3 lat.

Do nietypowej napaści doszło 10 stycznia. Mieszkaniec Pragi-Południe przykleił sztuczny zarost, założył okulary i tak ucharakteryzowany poszedł do mieszkania znajomego, mając nadzieję, że ten go nie rozpozna. 34-latek miał ze sobą pistolet pneumatyczny, przypominający ostrą broń.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

sztuczny zarost
fot. KRP VI

Zdradził go głos

Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Napastnik uderzył znajomego twardym przedmiotem w głowę. Padły strzały. W pewnym momencie napastnik zażądał od mężczyzny wydania mu 100 tys. zł.

Po tych słowach zgłaszający rozpoznał głos mężczyzny i zauważył, że ma on przyczepiony sztuczny zarost. Okazało się, że mężczyźni wcześniej pracowali razem - relacjonowała Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji VI.

Zdemaskowany 34-latek natychmiast uciekł.

Okazało się, że sprawca napaści planował związać ofiarę. Miał przy sobie opaski zaciskowe i taśmy do skrępowania. Do ataku przygotowywał się już dzień wcześniej. Na korytarzu zainstalował kamerę, aby obserwować, kto jest w mieszkaniu.

Sprawą zajęli się policjanci z Pragi-Północ. Sprawca został zatrzymany tego samego dnia w Żukowie (pow. sochaczewski, woj. mazowieckie). Napastnik usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci pistoletu pneumatycznego.

Sąd zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo grozi mu kara więzienia minimum 3 lata.

KRP VI
fot. pistolet pneumatyczny

RadioZET.pl/PAP/KRP VI