Zamknij

"Mistrz parkowania" dał popis w mieście. Kierowcy nie brakowało wyobraźni

29.01.2020 11:49
"mistrz parkowania"
fot. Straż Miejska w Warszawie

Straż miejska ruszyła z kampanią dotyczącą parkowania. W ramach akcji będzie publikować najbardziej absurdalne przykłady pozostawiania pojazdów w mieście i informować o niebezpiecznych skutkach takich zachowań.

W stolicy niełatwo znaleźć miejsce do parkowania, ale kierowcom wyobraźni nie brakuje. Warszawska Straż Miejska zainicjowała cykl edukacyjny "Mistrzowie parkowania", w którym będzie pokazywać przykłady najbardziej kuriozalnych przypadków.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Ruszamy z cyklem #MistrzowieParkowania. Chcemy pokazać absurdy, z jakimi spotykamy się na co dzień oraz niebezpieczne skutki, jakie może wywołać nieprawidłowe parkowanie. Poniżej pierwszy kandydat: "Król przystanku" - piszą strażnicy miejscy na Twitterze.

Internauci wybiorą "mistrza parkowania"

Około 90% naruszeń przepisów ruchu drogowego dotyczy nieprawidłowego parkowania. Dlatego strażnicy miejscy zainicjowali akcję, która ma wpłynąć na zmianę społecznego postrzegania parkowania niezgodnego z przepisami.

Na twitterowym profilu Straży Miejskiej będą publikowane zdjęcia dokumentujące szokujące przykłady łamania przepisów w zakresie zatrzymywania i postoju. Na koniec każdego miesiąca internauci wybiorą spośród nich „mistrza”, a fotografia zaparkowanego pojazdu zostanie opatrzona informacją o karach, jakie mogą spotkać kierowcę za takie naruszenie przepisów.

Pamiętajmy, że każde nieprzepisowe pozostawienie pojazdu pod hasłem: „ja tylko na chwilę”, „przecież tu jest tak mały ruch, że nikomu nie przeszkadzam”, „nie zostawiłem/łam 1,5 m chodnika, ale pieszy przejdzie”, „nie bądźmy aptekarzami - 8 to już prawie 10 m od skrzyżowania” czy z jakiejkolwiek innej przyczyny – to wprowadzanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym albo utrudnienie komuś życia. Może to być osoba starsza, dziecko, matka z wózkiem, niewidomy, niepełnosprawny albo ktoś niosący ciężki lub nieporęczny pakunek - czytamy na stronie Straży Miejskiej.

Jak informują strażnicy, w ubiegłym roku wydano dyspozycje usunięcia prawie 23 i pół tysiąca pojazdów (o 14% więcej niż rok wcześniej). 1905 razy nieuprawnieni kierowcy zajmowali miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Zobacz także

Zainteresował cię ten artykuł? Wyślij go Messengerem do znajomych

RadioZET.pl/Straż Miejska