Mniej autobusów w niedziele niehandlowe. Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

28.01.2020 16:52
autobusy

Niedziele niehandlowe z mniejszą liczbą kursów autobusów i tramwajów - tak zdecydował Zarząd Transportu Miejskiego na początku grudnia. Od kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

ZTM przekazał do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy pełną analizę projektu dotyczącego zmniejszenia liczby przejazdów środków komunikacji miejskiej w niedziele niehandlowe. Jak informuje portal naszemiasto.pl, wykazano, że niedziele bez handlu sprawiły, że ruch na niektórych liniach znacząco zmalał.

Ratusz chce w bardziej efektywny sposób zarządzać kursami w niedziele niehandlowe i ograniczyć przejazdy tzw. pustych autobusów, dlatego poprosił ZTM o wprowadzenie korekt dotyczących rozkładów. Urzędnicy szacowali, że zmiana przyniesie około 25 milionów złotych oszczędności. Jak informuje naszemiasto.pl, pod lupę wzięto szczególnie autobusy dowożące pasażerów do galerii hanlowych.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Mniej kursów w niedziele niehandlowe - od kiedy?

ZTM zakończył analizę, teraz o zmianach zdecyduje prezydent Rafał Trzaskowski. Chodzi o zmniejszenie częstotliwości kursowania autobusów oraz tramwajów na niektórych liniach. Jak podkreśla portal, w większości przypadków nie zmieni się godzina kursów, później jednak zostanie osiągnięty tzw. szczyt komunikacyjny.

Zarząd Transportu Miejskiego w swoim opracowaniu zawarł również 13 linii, które mogłyby zostać całkowicie wycofane z ulic. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie podjęta decyzja w tej sprawie.

Zobacz także

RadioZET.pl/warszawa.naszemiasto.pl