Zamknij

Na zmianę prowadzili auto. Byli pijani. Zatrzymał ich inny kierowca

31.03.2020 16:14
Pijany kierowca
fot. Shutterstock

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podróżowali oplem. Byli oni nietrzeźwi. Według świadka mężczyźni jadący zygzakiem przez Most Siekierkowski w Warszawie, zmienili się miejscami w czasie jazdy. Przed dalszą podróżą powstrzymał ich inny kierowca.

W poniedziałek, 30 marca po godzinie 13:00 policjanci udali się w okolice skrzyżowana Alei Witosa z ulicą Sobieskiego. Na miejscu zastali 25-latka, który trzymał kluczyki od opla oraz 30-letniego obywatela Ukrainy, który siedział na miejscu pasażera. Jak przekazała rzecznik prasowy, Robert Koniuszy — po mężczyźnie było widać, że był pod wpływem działania alkoholu.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Zgłaszający oświadczył, że gdy jechał Mostem Siekierkowskim w stronę warszawskiego Mokotowa, zauważył opla, którym podróżował dwóch mężczyzn. Jechali zygzakiem i w dodatku zmieniali się w czasie jazdy za kierownicą. Mając uzasadnione podejrzenie, że są oni nietrzeźwy, postanowił zareagować. Kiedy mężczyźni zatrzymali się na czerwonym świetle, on również się zatrzymał, podbiegł do ich auta od strony kierowcy i wyjął kluczyk ze stacyjki, uniemożliwiając im dalszą jazdę, po czym wezwał policjantów

- przekazał Rober Koniuszy z KRP II.

Zobacz także

Mężczyzna, który siedział za kierownicą, wykorzystał chwile nieuwagi interweniującego i wysiadł z samochodu. Pobiegł on w kierunku ulicy Idzikowskiego. "Policjanci zatrzymali 30-latka i ustalili dane podróżującego z nim kompana, który został zatrzymany w miejscu zamieszkania" - dodał rzecznik prasowy. Mężczyźni mieli około 2 promili alkoholu w organizmie. Odpowiedzą za przestępstwo drogowe. Grozi im kara 2 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/KRP II - Mokotów, Ursynów, Wilanów