Zamknij

Wypłacił z bankomatów 175 tys. zł. Miał 11 kart na różne nazwiska

30.10.2020 13:23
Wypłacone pieniądze
fot. KRP II - Mokotów, Ursynów

Mokotów. Policjanci zatrzymali w Warszawie 49-letniego Wietnamczyka, który posiadał 11 kart płatniczych na różne nazwiska. Żadna z kart nie należała do niego. Przy ich użyciu wypłacił z bankomatów 175 tysięcy złotych. Grozi mu 10 lat więzienia.

Policjanci patrolujący okolice Alei Niepodległości na stołecznym Mokotowie zauważyli mężczyznę stojącego przy bankomacie. Wietnamczyk nerwowo się rozglądał. Mundurowi sprawdzili, dlaczego 49-latek tak się denerwował. 

Mokotów. Wietnamczyk posługiwał się 11 kartami na różne nazwiska

Mężczyzna, gdy zauważył funkcjonariuszy policji, przerwał operację, którą wykonywał. "Podając powód legitymowania, policjanci zapytali się, co robi przy bankomacie. 49-letni obywatel Wietnamu mieszkający czasowo w Polsce nie chciał nic powiedzieć. Mimo tego, że posługiwał się językiem polskim w stopniu wystarczającym do porozumienia się, stwierdził, że nie będzie odpowiadał na żadne pytania" - przekazał Robert Koniuszy z KRP II - Mokotów, Ursynów.

Zobacz także

Gdy mundurowi poprosili go ukazanie katy bankomatowej, z jednej kieszeni wyjął ich 5 a z drugiej 6. Wszystkie były na różne nazwiska. Wietnamczyk nie chciał wyjaśnić policjantom, skąd je miał. W torbie miał także znaczne ilości banknotów 100 i 50 złotych.

Wobec uzasadnionego podejrzenia, że mężczyzna posługiwał się kradzionymi kartami i przy ich użyciu włamał się na cudze konta osobiste, funkcjonariusze zatrzymali go, zabezpieczając 11 kart płatniczych i gotówkę w kwocie 175.000 zł. 49-latek trafił do policyjnego aresztu

Robert Koniuszy, KRP II

Aktualnie śledczy ustalają pokrzywdzonych i wyjaśniają, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie kart płatniczych. W zależności od tych ustaleń oraz decyzji prokuratury mężczyźnie może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

179-198604
fot. Robert Koniuszy z KRP II - Mokotów, Ursynów

RadioZET.pl/KRP II - Ursynów, Mokotów