Zamknij

Ukradł elektronarzędzia, dresy, szczotkę, pastę. Grozi mu więzienie i deportacja

Sylwia Bagińska
19.02.2020 11:33
Ukradł elektronarzędzia, dresy, szczotkę, pastę. Grozi mu więzienie i deportacja

Mundurowi z Mokotowa zatrzymali obywatela Ukrainy, który nielegalnie przebywał na terenie RP. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież elektronarzędzi, odzieży, pasty do zębów, szczoteczki oraz golarki i torby. 29-latek zeznał, że potrzebował tych rzeczy, aby rozpocząć pracę.

Podejrzany mężczyzna został schwytany przez pracowników ochrony. Następnie został przekazany policji. 29-latek trafił do aresztu. Grozi mu 5 lat więzienia i deportacja do swojego kraju.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Kwadrans przed godziną 21:00 policjanci pojechali do jednego z dyskontów, gdzie miał czekać pracownik ochrony z mężczyzną przyłapanym na kradzieży. Na miejscu funkcjonariusze wylegitymowali przekazanego im 29-latka z wypchanym plecakiem

- przekazał Robert Koniuszy z Komendy Rejonowej Policji II.

Na miejscu okazało się, że podejrzany o kradzież to obywatel Ukrainy. Mężczyzna od dwóch lat oczekuje na rozpatrzenie wniosku o status uchodźcy.

Zobacz także

Ukrainiec bardzo dobrze mówił w języku polskim. Przyznał się do kradzieży wiertarki udarowej, pasty i szczoteczki do zębów, torby termicznej, golarki oraz dwóch par markowych dresów. 27-latek wyjaśnił policjantom, że skradzione rzeczy były mu potrzebne do podjęcia ewentualnej pracy.

Mężczyzna przebywa w areszcie. Sąd może go skazać na 5 lat więzienia. Śledczy rozpoczęli także procedurę deportacyjną wobec 29-letniego obywatela Ukrainy.

ukrainiec
fot. KRP II - Mokotów, Ursynów, Wilanów

RadioZET.pl/KRP II - Mokotów, Usynów, Wilanów