Zamknij

Mokotów: Uratował życie współlokatorowi. Może spędzić 10 lat w więzieniu

31.01.2020 14:02
wpadł przez narkotyki
fot. KSP

23-letni mieszkaniec Mokotowa uratował kolegę przed samobójstwem. Trafił do aresztu i usłyszał zarzuty, ponieważ w jego mieszkaniu znaleziono narkotyki. Policjanci zabezpieczyli około 50 gramów grzybków halucynogennych.

Około godziny 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od ratowników medycznych. 23-letni mieszkaniec warszawskiego Mokotowa próbował odebrać sobie życie, wieszając się na szafie. Z pomocą przyszedł mu jego rówieśnik, współlokator, który wezwał pogotowie.

Mężczyzna był jednak na tyle pobudzony i agresywny, że wezwano policję. Wszystko wskazywało na to, że jest pod wpływem narkotyków.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Udaremnił samobójstwo, wpadł przez narkotyki

Podczas interwencji mundurowi zauważyli w mieszkaniu 23 woreczki strunowe. Policjanci nabrali podejrzeń i przeszukali resztę pomieszczeń. Okazało się, że w pokoju 23-latka, który udzielił pomocy współlokatorowi, leżały trzy plastikowe pudełka z grzybkami halucynogennymi.

Podejrzany mężczyzna oświadczył, że wszystko należy do niego. Nie potrafił powiedzieć, czy jego rówieśnik je zażył - relacjonował asp. szt. Robert Koniuszy z mokotowskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzuty, za które może zostać skazany nawet na 10 lat więzienia.

Zobacz także

narkotyki
fot. KSP

RadioZET.pl/KSP

C