Przyjeżdżały do Polski kraść "na wieszak". Bułgarki schwytane na gorącym uczynku

12.02.2020 16:21
Bułgarki kradły portfele
fot. KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Obywatelki Bułgarii co jakiś czas przyjeżdżały do Polski, aby kraść. Robiły to w tej samej galerii handlowej. Kobiety zostały schwytane. Grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali Bułgarki, które kradły w sklepach. Robiły to regularnie podczas wizyt w Polsce.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Zadanie, jakie miały dwie obywatelki Bułgarii zatrzymane przez mokotowskich dzielnicowych, niemal na gorącym uczynku, było proste. Podjąć obserwację, znaleźć w grupie kobiet zaaferowanych zakupami tę, która ma rozpiętą torebką i portfel na wierzchu. Podejść, wziąć bluzkę lub kurtkę z wieszakiem. Zasłonić torebkę, wyjąć portfel lub telefon i opuścić sklep

- poinformował Robert Koniuszy z komendy na Mokotowie.

Zobacz także

Funkcjonariusze od początku 2020 roku szukali dwóch Bułgarek, które były podejrzane o kradzież smartfona, do której doszło w sylwestrowe popołudnie. Zgłosiła się do nich ochrona galerii, która przekazała, że na terenie centrum przebywają dwie kobiety podobne do tych z wcześniej przekazanego rysopisu. Chwilę później w galerii pojawili się mundurowi. Okazało się, że w centrum handlowym były poszukiwane Bułgarki.

Podejrzane nie wiedząc, że są właśnie obserwowane przez policjantów, okradały jedną z klientek sklepu. Kobiety stosowały metodę na tak zwany „wieszak”. Markując, że właśnie oglądają bluzkę na wieszaku, zasłoniły torebkę pokrzywdzonej tak, żeby nikt ze sklepu jej nie wiedział i wówczas jedna z nich wyjęła portfel. Następnie odłożyły ubrania i skierowały się do wyjścia, ale tam czekali już mundurowi, którzy poinformowali panie o tym, co widzieli i polecili wydać skradziony portfel

- przekazał Robert Koniuszy.

Jedna z kobiet wyjęła portfel z kieszeni swojego futra i oddała policjantom. Chwilę później zgłosiła się po niego pokrzywdzona. Ta "była zaskoczona aż taką skutecznością Policji, gdy mundurowi przekazali jej portfel z gotówką i dokumentami".

Zobacz także

Funkcjonariusze ustalili, że dwie Bułgarki kilka minut wcześniej okradły taką samą metodą inną osobę. W portfelu oprócz dokumentów znajdowało się 600 złotych. "Starsza z podejrzanych przyznała się, że wyjęła portfel z rozpiętej torebki jednej z klientek sklepu. Ze środka zabrała tylko gotówkę. Resztę wyrzuciła poza galerią".
Obie kobiety trafiły do celi. Następnego dnia w obecności tłumacza usłyszały zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

bulgarka 2
fot. KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów
bułgarka
fot. KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

RadioZET.pl/KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów