Zamknij

Makabryczny finał poszukiwań psa. Znaleziono jego oskalpowane zwłoki

Mikołaj Pietraszewski
04.01.2020 15:02
Makabryczny finał poszukiwań psa. Znaleziono jego oskalpowane zwłoki

Zwłoki poszukiwanego od sylwestra psa znaleziono na warszawskim Mokotowie. Zwierzę było oskalpowane. Teraz sprawę będzie wyjaśniać policja. 

Nieżywego psa znaleziono w piątkowy wieczór przy przystanku autobusowym "Ogrody Działkowe Czerniaków 02". Był berneński pies pasterski o imieniu Dodi. Prawdopodobnie spłoszony przez hałas podczas nocy sylwestrowej, uciekł z domu. Niestety, finał jego poszukiwań okazał się tragiczny.

Zobacz także

Na profilu organizacji OTOZ Animals Inspektorat Warszawa na Facebooku (która informuje o tej bulwersującej historii) można znaleźć zdjęcia nieżywego Dodiego. Ostrzegamy, że jedno z nich jest naprawdę drastyczne:

Widać na nich, że zwierzę zostało - choć nie wiadomo czy przed czy po śmierci - oskalpowane. "Wygląda to tak, jakby ktoś chciał wyciąć mu chipa. Na chwilę obecną nie wiemy, jaka była przyczyna zgonu Dodi. Wyjaśni to policyjne dochodzenie" - czytamy w poście. Wolontariusze wraz z właścicielką psa złożyli na komendzie policji zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. 

Zobacz także

"Jeśli masz jakiekolwiek informacje, które pomogłyby w ustaleniu sprawcy, skontaktuj się z Komendą Rejonową Policji Warszawa II (tel.: 22 603 92 50) lub napisz na naszego maila – interwencja@otoz-warszawa.pl
Zapewniamy pełną anonimowość!" - pisze OTOZ Animals. 

RadioZET.pl/wawalove.wp.pl/OTOZ Animals Warszawa