Zamknij

Morderstwo na Mokotowie. Sprawcy mieli 18 i 19 lat. Powodem mogły być pieniądze

27.03.2020 16:20
Policja. Morderstwo na Mokotowie
fot. Shuttertsock

Mężczyźni, którzy zaatakowali nastolatków nożem, usłyszeli zarzuty. Jeden z poszkodowanych mimo reanimacji nie przeżył. "Prokurator skierował wnioski o ich tymczasowe aresztowanie, które rozpoznaje w dniu dzisiejszym sąd" – przekazał Paweł Zieliński, prokurator rejonowy Warszawa Mokotów.

Do morderstwa doszło we wtorek 24 marca. Wieczorem na ulicy Hańcza zaatakowano dwóch mężczyzn. Młodszy z raną ciętą trafił do szpitala, drugi zmarł.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Śledczy rozpoczęli poszukiwania napastników - wystawiono punkty kontrolno-blokadowe, ściągnięto przewodnika z psem i zabezpieczono monitoring. Do tej sprawy odniósł się Jarosław Szymczyk, komendant główny policji. "Polscy policjanci cały czas intensywnie kontrolują osoby pozostające na kwarantannie, a mimo tego realizują cały szereg działań wynikających z naszych codziennych obowiązków. Bardzo szybkie działania stołecznych policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzewanych o zabójstwo 19-latka w Warszawie" - powiedział szef polskiej policji.

Zobacz także

W środę w tej sprawie zatrzymano kolejnych podejrzanych. "Funkcjonariusze dzięki zabranym informacjom już po kilku godzinach ustalili, jakie mogły być motywy działania sprawców oraz okoliczności tego zdarzenia, a przede wszystkim kto brał w nim udział. Wspólnie z policjantami z wolskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 18 i 19 lat. Wolscy mundurowi zabezpieczyli także pojazd, którym poruszali się sprawcy" – przekazała Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji. Dodała także, że niewykluczone, że powodem zajścia mogły być rozliczenia finansowe.

Zobacz także

Prokuratura postawiła zarzuty dwóm mężczyznom, 18- i 19-latek usłyszeli zarzut pozbawienia życia nastolatka i spodobania uszczerbku na zdrowiu drugiego młodego mężczyzny.

Mogę potwierdzić, że jest dwóch podejrzanych. Otrzymali zarzuty z art. 148 p. 1 KK oraz z art. 157 p. 1 KK. Zostały z nimi wykonane czynności procesowe. Prokurator skierował co do obu wnioski o tymczasowe aresztowanie, które rozpoznaje w dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa

– powiedział Paweł Zieliński, Prokurator Rejonowy Warszawa Mokotów. Trzecia osoba, która została zatrzymana na tym etapie śledztwa, została przesłuchana w charakterze świadka.

RadioZET.pl/PAP