Zamknij

Odcinki mostu pontonowego już na Wiśle. Posłuży co najmniej do listopada [FOTO]

08.09.2020 23:56
Most pontonowy na Wiśle w Warszawie
fot. PAP/Tomasz Gzell

We wtorek wieczorem wojsko zakończyło kładzenie odcinków pod most pontonowy na Wiśle w północnej części Warszawy. Całość będzie gotowa w środę. Przeprawa posłuży jako tymczasowy nośnik pod awaryjny rurociąg, którym popłyną ścieki do oczyszczalni „Czajka”.

Most pontonowy będzie gotowy już w środę. Prace poszły zgodnie z planem, o czym informował PAP Piotr Kranz z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego

- Pozostały teraz prace typu m.in. nawijanie osi mostu. To wszystko będzie gotowe już jutro - mówił we wtorek wojskowy.

Most pontonowy gotowy już w środę. Położą na nim awaryjny rurociąg

Przy rozładowywaniu i przewożeniu sprzętu pracowało 200 żołnierzy, zaś przy utrzymaniu mostu zaangażowanych było 50 wojskowych.

Zobacz także

Najcięższa była sama koordynacja prac, ponieważ droga w okolicach ulicy Farysa, w pobliżu której postawiony zostanie most pontonowy, jest oblegana przez samochody, zaś sam przesmyk jest wąski, dlatego ruch odbywał się wahadłowo

 - wytłumaczył Kranz.

Wojsko zakłada, że z przeprawy będzie można korzystać do końca listopada, a jeśli warunki pogodowe pozwolą, nawet i dłużej. Miasto rozpatruje warianty z awaryjnym rurociągiem, który do czasu przebudowy kolektora miałby powstać albo pod dnem Wisły, albo na pobliskim moście Marii Skłodowskiej-Curie.

Zobacz także

mid-20908014
fot.
mid-20908030
fot.
mid-20908036
fot.
net-20908029
fot. Tomasz Gzell/PAP (4)

RadioZET.pl/PAP

C