Zamknij

Coraz bliżej lockdownu? Kard. Nycz udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy

16.10.2020 16:27

Msze święte w Warszawie. Dyspensy udzielił kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup archidiecezji warszawskiej w związku z pogarszająca się sytuacją epidemiczną na Mazowszu.

Kardynał Kazimierz Nycz
fot. East News/Piotr Molecki

Dyspensy od uczestnictwa w mszy świętej i święta nakazane na terenie archidiecezji warszawskiej udzielił kardynał Kazimierz Nycz. Komunikat został opublikowany w piątek, 16 października.

Archidiecezja warszawska: dyspensa od uczestnictwa we mszy świętej

"Udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedziele i święta nakazane, na terenie archidiecezji warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na mszy świętej nie jest grzechem" - czytamy w komunikacie kardynała Kazimierza Nycza. Duchowny poprosił także o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych oraz odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.

Zobacz także

Decyzję o dyspensie podjęto w związku ze wzrostem liczby zakażeń w województwie mazowieckim oraz faktem, że Warszawa od soboty znajdzie się w czerwonej strefie. Zwolnienie ze mszy świętej w niedziele oraz święta otrzymali także katolicy z diecezji poznańskiej.

Koronawirus w Warszawie

Coraz więcej przypadków koronawirusa odnotowuje Ministerstwo Zdrowia nie tylko na Mazowszu, ale w całej Polsce. Na piątkowej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski przekazał, że "sytuacja w Warszawie staje się dramatyczna". Nieciekawie jest także w stołecznej służbie zdrowia — zaczyna brakować łóżek szpitalnych. Karetki z ciężko chorymi pacjentami jeżdżą z jednej placówki medycznej do drugiej, aż w końcu zostaną przyjęci na SOR.

Zobacz także

Coraz więcej nauczycieli z warszawskich szkół jest także na zwolnieniu lekarskim. Tylko ostatniej doby resort zdrowia przekazał, że w województwie mazowieckim odnotowano kolejnych 911. Natomiast w czwartek było ich 1305 - był to największy dobowy przyrost na Mazowszu od początku pandemii.

loader

RadioZET.pl