Zamknij

Zginęło dwa miliony pszczół. Ktoś mógł je otruć

08.05.2020 10:01
Pszczoły
fot. East News/Marek Durajczyk

Na terenie gminy Mszczonów koło Żyrardowa w ulach dwóch pasiek zginęło prawie dwa miliony pszczół. Sprawę wyjaśnia policja, gdyż mogło dojść do otrucia owadów.

Pszczoły zginęły tuż przez weekendem majowym. Właściciel posesji, na której znajdowały się pasieki, zauważył, że w 28 ulach owady leżą martwe. "Ta sama sytuacja miała miejsce w drugiej pasiece, gdzie martwe owady znaleziono w 11 ulach. Pszczelarze szacują, że mogło zginąć blisko 2 mln pszczół" - przekazała Monika Helińska z Mazowieckiej Policji.

Zginęło 2 miliony pszczół. Sprawę bada policja

O sprawie poinformowani zostali mszczonowscy policjanci, ale także burmistrz Mszczonowa. Powołał on specjalną komisję, która przeprowadziła oględziny. Poszkodowani pszczelarze pobrali próbki do badań laboratoryjnych.

Zobacz także

Obecnie policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia, czy doszło do celowego otrucia pszczół, czy w czasie oprysków pól, oraz kto mógł się do tego przyczynić

- dodała policjantka.

Zobacz także

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żyrardowie pod nr tel. 46 858 22 00.

RadioZet.pl/Policja Mazowiecka