Zamknij

Muzeum Polskiej Wódki zwiedzisz za darmo. Jest możliwość degustacji

13.01.2020 10:39
Muzeum Polskiej Wódki
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Muzeum Polskiej Wódki w Centrum Praskim Koneser 13 stycznia będzie świętować Dzień Polskiej Wódki. Z tej okazji muzeum będzie można zwiedzić za darmo. Za dodatkową opłatą możliwa jest także degustacja.

13 stycznia 2020 roku Muzeum Polskiej Wódki zaprasza na darmowe zwiedzanie. Wszyscy zainteresowani historią polskiego trunku, powinni w tym dniu wybrać się do Centrum Praski Koneser.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Darmowe zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki

Jak czytamy na portalu Warszawa Nasze Miasto, 13 stycznia to nieprzypadkowa data. To właśnie wtedy w życie weszła zmieniona definicja polskiej wódki zawarta w Ustawie o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych.

Zobacz także

Definicja Polskiej Wódki precyzuje, że może być ona wytworzona tylko z tradycyjnych polskich zbóż (żyto, jęczmień, owies, pszenica, pszenżyto) lub ziemniaków. Jej produkcja musi odbywać się także w Polsce.

Tym, co wyróżnia Polską Wódkę, na tle innych tego typu trunków, jest droga od surowca z pola upraw do alkoholu dostępnego na sklepowych półkach. Produkcja przebiega w gorzelni, zakładzie rektyfikacji i produkcji wódek, gdzie nad całym procesem czuwa człowiek. O zgodności alkoholu z definicją informuje umieszczony na butelce napis Polska Wódka / Polish Vodka - czytamy na stronie Muzeum Polskiej Wódki.

Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze za darmo zwiedzimy w poniedziałek, 13 stycznia. Niektórzy internauci zapytali o to, "czy można kosztować eksponaty". Jak się okazuje, jest opcja dokupienia dodatkowej degustacji.

Zobacz także

Do poniedziałkowego darmowego zwiedzania można dokupić degustacje w cenie 10 zł i 15 zł. A w każdy inny dzień w cenie biletu jest degustacja. Zapraszamy.

RadioZET.pl/Warszawa Nasze Miasto/Muzeum Polskiej Wódki