Zamknij

"Cztery myśliwce przeleciały nisko nad Warszawą". Mieszkańcy stolicy zaniepokojeni

13.09.2022 12:54
Myśliwce nad Warszawą
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER/Zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy Warszawy we wtorek z niepokojem spoglądali w niebo. Nad centrum stolicy w południe przeleciało nisko kilka samolotów. Słychać było głośny huk. Świadkowie mówili, że zauważyli na niebie cztery myśliwce.

Samoloty przeleciały nad Warszawą na niskim pułapie we wtorek po godz. 12. Według świadków były to cztery myśliwce.

“Uuuu, 4 myśliwce przemknęły nad Mokotowem właśnie. Nie, nie mam zdjęć, ledwo zobaczyć zdążyłem” - napisał na Twitterze dziennikarz Jakub Madrjas. “Ok, wygląda na to, że nad Warszawą właśnie przeleciały 4 myśliwce, dość nisko, prawdopodobnie F-16" - ocenił Damian Ratka z Nowej Techniki Wojskowej.

Myśliwce nad Warszawą? To prawdopodobnie F-16 i F-22 

Niski przelot samolotów zrobił duże wrażenie na mieszkańcach. “Co lata z prędkością dźwięku nad Warszawa (wczoraj i dziś), że aż się alarmy w samochodach włączają?” - zastanawiał się Piotr Majchrzak.

Przelot ma prawdopodobnie związek z wojskowymi uroczystościami na placu Piłsudskiego w Warszawie. “Dziś (13.09) o godz. 12.00 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda wraz z Małżonką wezmą udział w uroczystości wręczenia sztandaru wojskowego Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych" - poinformowała we wtorek na Twitterze kancelaria prezydenta.

W związku z tą uroczystością zaplanowano przelot kilku myśliwców po godz. 12. Portal TVN Warszawa dowiedział się nieoficjalnie, że chodzi o samoloty F-16 i F-22 Raptor. W poniedziałek odbył się testowy lot jednej z maszyn. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVN Warszawa/Kancelaria Prezydenta 

C