Zamknij

Nastolatka chciała się rzucić z mostu. "W ostatniej chwili złapali ją za ramiona"

PAP
13.05.2022 16:38
nastolatka chciała skoczyć z mostu
fot. Policja Warszawa

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ wspólnie ze świadkami w ostatniej chwili złapali 17-latkę, która chciała skoczyć z mostu Świętokrzyskiego do Wisły. - Nastolatka została przekazana załodze pogotowia, która przewiozła ją do szpitala - powiedziała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko.

Do zdarzenia doszło w piątek kilkanaście minut po godzinie 9 rano. - Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego północnopraskiej komendy otrzymali informację od radiooperatora stołecznego stanowiska kierowania, że na moście Świętokrzyskim stoi dziewczyna za barierkami - podkreśliła kom. Paulina Onyszko.

Policjanci zareagowali natychmiast i potrzebowali niespełna dwóch minut, żeby być na miejscu. - Młoda kobieta w pewnym momencie odwróciła się plecami do policjantów. Mundurowi w ostatniej chwili złapali ją za ramiona i wspólnie ze świadkami sprawnie ściągnęli 17-latkę w bezpieczne miejsce i otoczyli opieką do czasu przyjazdu karetki pogotowia - przekazała policjantka.

Nastolatka próbowała się rzucić z mostu

- Ratownicy zdecydowali o przewiezieniu jej do szpitala celem udzielenia specjalistycznej pomocy - podała. - Sierżant Martyna Błasiak i sierżant Szymon Greipner wykazali się pełnym profesjonalizmem i ogromną determinacją w ratowaniu nastolatki. Dzięki ich zdecydowanemu działaniu nie doszło do tragedii - dodała komisarz.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował z kolei, że każdego roku policjanci z garnizonu stołecznego (Warszawa i powiaty ościenne - PAP) podejmują setki interwencji ratujących ludzkie życie. - Nierzadko bywa tak, że w trakcie tych interwencji narażają również swoje życie. Dzisiaj liczyła się każda sekunda. I w każdej z tych sekund policjanci pokazali swój profesjonalizm. Pomagamy i chronimy. To nasze motto i ta interwencja dzisiaj pokazała je w 100 procentach - powiedział nadkomisarz.

Policjanci przypominają, że w razie trudnej sytuacji życiowej, lub gdy ktoś potrzebuje pomocy, powinien się skontaktować z Całodobowym Centrum Wsparcia pod numerem telefonu 800-702-222. Pracownicy pełniący dyżur na linii to specjaliści, których celem jest wskazanie drogi wyjścia z sytuacji kryzysowych. Centrum działa 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu. Anonimową i bezpłatną pomoc można otrzymać przez telefon, czat oraz e-mail.

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym — tel. 116 123 (pon-pt. od godz. 14 do godz. 22, połączenie bezpłatne); Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży — 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę).

RadioZET.pl/ Bartłomiej Figaj (PAP)

C