Zamknij

Dziwne ostrzeżenie w warszawskim tramwaju. Jest komentarz rzecznika

13.01.2020 16:15
ogłoszenie w tramwaju
fot. Czytelnik

W tramwaju nr 24 jadącym z Gocławka w stronę Centrum jeden z czytelników natrafił na kartkę z ostrzeżeniem. Zapytaliśmy rzecznika Tramwajów Warszawskich, czy pasażerowie mają się czego obawiać.

Jeden z czytelników przysłał do redakcji RadioZET.pl zdjęcie kartki z ostrzeżeniem dotyczącym stanu podłogi i sprzętu w tramwaju nr 24. Chodziło o zachowanie ostrożności.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Komunikat zamieszczono w pojeździe jadącym ok. 8.30 z Gocławka w stronę Centrum. Czytelnik zrobił zdjęcie kartki z ogłoszeniem o następującej treści.

Uwaga! Wykładzina podłogowa oraz pozostałe wyposażenie wagonu do weryfikacji. Zachować ostrożność.

ogłoszenie w tramwaju
fot. Czytelnik

"Wagon jest w pełni bezpieczny"

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Tramwajów Warszawskich i zapytaliśmy o to, czym jest powyższe ostrzeżenie oraz czy w danym wagonie pasażerom zagraża niebezpieczeństwo. Jak poinformował RadioZET.pl rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz, wagon jest świeżo po remoncie, a wspomniana informacja powinna zostać usunięta przed wyjazdem tramwaju na miasto.

Wagon, w którym był ten napis, jest w pełni bezpieczny. Pracownicy odpowiedzialni za przegląd techniczny naprawiali pokrycie podłogi i zostawili napis zwracający uwagę innym pracownikom na to, że wykładzina podłogowa jest świeżo przyklejona i trzeba na nią uważać, aż nie wyschnie - czytamy w oświadczeniu rzecznika.

Rzecznik Tramwajów Warszawskich przeprosił za "niepotrzebną informację" i podkreślił, że wagon wyjechał na miasto w pełni sprawny, a kartka została zdjęta w poniedziałek około godziny 10:00.

Zobacz także

RadioZET.pl

C