Nowe procedury na Lotnisku Chopina. Wprowadzono obowiązkowe badania pasażerów

03.03.2020 15:20
Polskie Lotnisko
fot. East News/Zbyszek Kaczmarek

Według zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego na Lotnisku Chopina obowiązkowemu mierzeniu temperatury będą poddani nie tylko podróżujący z Chin i Włoszech, ale także z Korei Południowej i Iranu. O nowych zaleceniach poinformował rzecznik warszawskiego lotniska, Piotr Rudzki.

Według wytycznych GIS badaniu temperatury muszą być poddani podróżujący z takich krajów jak: Włochy, Chiny, Iran i Korea Południowa. Pomiar prowadzony jest przez odpowiednie służby medyczne - informuje portal Onet.pl.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Rzecznik prasowy Lotniska Chopina zapewnia, że całą dobę na lotnisku czuwają służby ratownicze, które gotowe są nieść pomoc pasażerom. Do Seulu z Warszawy lata PLL LOT. Natomiast z naszego kraju do Iranu nie ma bezpośrednich połączeń. Do Włoch można polecieć takimi liniami jak: LOT, Wizz Air i Alitalia. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Polskie Linie Lotnice zawiesiły rejsy między Warszawą a Pekinem do 28 marca. Do Warszawy lata jednak Air China - przewoźnik zredukował liczbę rejsów z trzech tygodniowo do 6-8 miesięcznie.

Zobacz także

Przylatującym z Chin oraz z Włoch mierzona jest temperatura, a także rozdawane są karty lokalizacyjne po to, aby w razie jakiegokolwiek zagrożenia być w kontakcie z pasażerami

- cytuje słowa Piotra Rudzkiego portal Onet.

Zobacz także

Jeśli u któregoś z podróżujących wystąpi podwyższona temperatura, powyżej 37 stopni C, taka osoba jest preprowadzana do karetki. Tam ratownicy i lekarz przeprowadzają z nią wywiad medyczny i prowadzą dalsze badania.

Bilans koronawirusa

Do wtorku, 3 marca 2020 roku potwierdzono prawie 89 tys. przypadków zakażeń koronawirusem w ponad 60 krajach świat. Ponad 3 tys. zakażonych zmarło. W Europie najwięcej infekcji stwierdzono we Włoszech, gdzie do poniedziałku odnotowano 1835 zakażeń i 52 zgony.

RadioZET.pl/Onet