Zamknij

Noworodek zostawiony nocą w Oknie Życia. "Była ubrana i zadbana"

24.08.2020 10:23
Noworodek w oknie życia, Warszawa
fot. East News

Około 40 minut leżał dziś w nocy w warszawskim Oknie Życia pozostawiony sam sobie noworodek. Siostry zakonne znalazły dziecko z przypiętą karteczką. Zuzia urodziła się dziś o godz. 3 nad ranem. „Była ubrana i zadbana” – przekazała jedna z sióstr.

Noworodek pojawił się w Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie dziś w nocy. Siostry znalazły dziewczynkę, do której przypięto karteczkę z godziną urodzenia.

- Przy noworodku była karteczka, że urodziła się 24 sierpnia o godz. 3 nad ranem – podało PAP biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Noworodek zostawiony w oknie życia. Urodził się dziś nad ranem

Po zobaczeniu w nocy noworodka siostry, zgodnie z procedurami, wezwały karetkę pogotowia i policję. Na szczęście dziecko było zadbane, nie było zagrożenia utraty życia.

Zobacz także

Według medyków dziewczynka była ubrana i czyściutka

- powiedziała s. Anna Uberman.

Sprecyzowała, że dziecko przebywało w Oknie Życia 40 minut. Siostry nadały jej imię Zuzia. Dziewczynkę przewieziono do Szpitala św. Rodziny w Warszawie.

Zobacz także

To już 18 dziecko pozostawione w Oknie Życia na ul. Hożej 53. Opiekujące się nim siostry raz w miesiącu w swojej kaplicy zakonnej modlą się za znalezione przez nie dzieci i otoczenie ich opieką, przez rodziców biologicznych lub adopcyjnych. Okno Życia istnieje w stolicy od prawie 12 lat, otworzył je w grudniu 2008 r. kardynał Kazimierz Nycz.

W tym roku nowo narodzone dzieci zostawiano m. in. w oknach życia w Legionowie, czy Sosnowcu.

RadioZET.pl/PAP