Zamknij

Z nożem rzucił się na dwie osoby. 37-latek z zarzutami usiłowania zabójstwa

13.01.2020 10:27
Nożownik
fot. Policja.waw.pl

37-latek mieszkaniec Bródna został zatrzymany i aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

Do ataku doszło w ubiegłym roku, w grudniu. Wolscy policjanci zostali wezwani do mieszkania przy ulicy Pańskiej 65. Mężczyzna i kobieta zostali zaatakowani nożem, sprawca uciekł.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę z ranami ciętymi szyi i leżącego na podłodze z raną kłutą mężczyznę. Natychmiast wezwali karetkę pogotowia, która zabrała pokrzywdzonych do szpitala. Mężczyzna w wyniku poważnych obrażeń pozostał w szpitalu pod specjalistyczną opieką lekarzy - poinformowała Marta Sulowska, rzeczniczka wolskiej policji.

Motyw rabunkowy?

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz przewodnik z psem. Policja przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady. Rozwiązaniem sprawy zajęli się wolscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

Zebrane przez nich dowody i materiał operacyjny wskazywał, że związek z tym zdarzeniem może mieć wytypowany mężczyzna. Uzyskane w toku śledztwa dowody pozwoliły na potwierdzenie sprawcy usiłowania zabójstw, którym okazał się 37-letni mieszkaniec Bródna - relacjonowała rzeczniczka.

Mężczyznę zatrzymano w środę wieczorem w jego mieszkaniu.

Z informacji policji wynika, że sprawca mógł zaatakować kobietę na tle rabunkowym.

37-latek zaskoczony obecnością w lokalu drugiej osoby zadał ciosy nożem pokrzywdzonemu - dodała Sulowska.

Nożownik usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania dwóch zabójstw w związku z rozbojem. W sobotę sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Sprawcy grozi co najmniej 12 lat więzienia, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz także

Nożownik
fot. Policja.waw.pl

RadioZET.pl/Policja.waw.pl

C