Zamknij

Ranni robotnicy na Ochocie. W trakcie ocieplania budynku zawaliła się winda

15.05.2020 13:01
Straż pożarna
fot. East News/JAROSLAW JAKUBCZAK (zdjęcie ilustracyjne)

Na Ochocie przed godziną 10:00 zawaliła się winda budowlana przy jednym z remontowanych bloków. W tym czasie w windzie było dwóch pracowników. Obydwaj mężczyźni są w szpitalu.

Winda budowlana zawaliła się przy remontowanym bloku przy ulicy Baśniowej na warszawskiej Ochocie. Do wypadku doszło w piątek około godziny 10:00.

Zobacz także

Zawaliła się winda budowlana. Są ranni robotnicy 

W tym czasie w windzie pracowało dwóch mężczyzn. Spadli oni z wysokości drugiego piętra. Zostali przetransportowani do szpitala.

W trakcie ocieplania zerwała się winda budowlana, zamocowana na zewnątrz. Urwała się jedna z lin. W tym czasie w windzie było dwóch robotników

- przekazał Tomasz Zieliński, reporter TVN 24.

Zobacz także

Na miejscu wypadku zjawiła się straż pożarna, policja oraz inspekcja budowlana, która bada okoliczności zdarzenia. "Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 9:20. Mężczyźni spadli z wysokości drugiego piętra. Ich zdrowie było najważniejsze, dlatego w pierwszej kolejności zapadła decyzja o przewiezieniu ich do szpitala. Nie wiemy jeszcze, w jakim są stanie. Na miejscu prowadzimy dalej czynności. Będziemy sprawdzać, w jaki sposób doszło do zerwania windy - powiedział portalowi TVN 24 Karol Cebula, rzecznik prasowy komendy policji na Ochocie. Poszkodowani w wieku 30 i 33 lat byli trzeźwi. 

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

RadioZET.pl/TVN 24