Zamknij

Oscary rozdane. Które filmy można obejrzeć w Warszawie?

10.02.2020 10:52
kino Warszawa
fot. JACEK MARCZEWSKI/East News

Emocje po oscarowej gali jeszcze nie opadły. W tym roku historyczne zwycięstwo odniósł film „Parasite” w reżyserii Joon–ho Bonga i Sin–ae Kwak. Został pierwszym filmem nieanglojęzycznym nagrodzonym w kategorii głównej. Zarówno południowokoreańską produkcję, jak i inne filmy, które zatriumfowały na Oscarach, można obejrzeć w warszawskich kinach.

"Parasite" zdobył cztery Oscary, w tym w najważniejszej kategorii – dla Najlepszego filmu. Pokonał takie hity jak „Joker”, „1917” czy „Pewnego razu w... Hollywood”. Jury nie miało wątpliwości w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy. Oscara za wybitną kreację zgarnął Joaquin Phoenix.

Za Najlepszą aktorką pierwszoplanową uznano Renee Zellweger w filmie "Judy", za Najlepszego aktora drugoplanowego natomiast - Brada Pitta w produkcji "Pewnego razu... w Hollywood". W kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa doceniono Laurę Dern w "Historii małżeńskiej". Z kolei jurorzy jako Najlepszy scenariusz adaptowany wytypowali "Jojo Rabbit".

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Oscarowe filmy w Warszawie

Które z wygranych produkcji można obejrzeć w stolicy? Warszawskie kina stanęły na wysokości zadania i od poniedziałku do niedzieli prezentują większość oscarowych filmów. I tak "Parasite" można zobaczyć m.in. w Kinotece, wszystkich kinach Cinema City, Iluzjonie, Lunie i Wiśle. Najwięcej seansów czeka na odwiedzających w kinie Muranów.

Jeśli ktoś nie widział jeszcze rewelacyjnego Joaquina Phoenixa w roli Jokera, również się na zawiedzie. Najwięcej seansów "Jokera" kina oferują w poniedziałek. Przoduje Luna, gdzie film o superprzestępcy uniwersum DC można zobaczyć w ciągu dnia oraz wieczorem.

"Pewnego razu w Hollywood", z oscarową kreacją Brada Pitta, zobaczymy jeszcze w Cinema City, a także w Lunie - w poniedziałek podczas dwóch seansów. Z kolei "Historię małżeńską" gra jeszcze od poniedziałku do czwartku kino Muranów.

Jeśli ktoś chciałby się wybrać na satyryczną czarną komedię "Jojo Rabbitt", również nie powinien mieć problemu. Film można obejrzeć w tygodniu w najpopularniejszych kinach w stolicy. Multikino i Cinema City oferują nawet po 3 seanse dziennie.

Statuetki niestety nie zdobyło polskie "Boże ciało". Warszawiacy nadal mogą jednak obejrzeć brawurową kreację Bartosza Bieleni na dużym ekranie. Film nadal wyświetlają polskie kina - zarówno sieciówki, jak i studyjne.

Zobacz także

RadioZET.pl