Zamknij

Policyjny pościg. Pod wpływem narkotyków jechał 133 km/h w terenie zabudowanym

07.05.2020 11:12
Pościg w Otwocku
fot. KPP w Otwocku

Mundurowi z otwocka rozpoczęli pościg za kierowcą, który mijał posterunek z prędkością 130 km/h. Uciekając przed policją, mężczyzna łamał po drodze szereg przepisów drogowych. Po złapaniu kierowcy okazało się, że mężczyzna był pod wpływem marihuany.

Policjanci z Otwocka prowadzili pomiary prędkości na ulicy Armii Krajowej. W pewnym momencie posterunek minął biały volkswagen golf. Funkcjonariusze zarejestrowali, że porusza się on 133 km/h w terenie zabudowanym. Co więcej, kierowca nie zatrzymał się, tylko przyśpieszył i zaczął uciekać.

Pościg za kierowcą pod wpływem narkotyków

"Policjanci błyskawicznie wsiedli do radiowozu i ruszyli w pościg za volkswagenem. Kierowca ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe podawane przez policjantów do zatrzymania pojazdu. Cały czas przyspieszał, chcąc zgubić mundurowych. Po drodze naruszał przepisy ruchu drogowego, wyprzedzając w miejscach niedozwolonych oraz wykonując inne niebezpieczne manewry" - przekazał Daniel Niezdropa z KPP w Otwocku. Policjanci z drogówki przez kilka kilometrów ścigali volkswagena.

Zobacz także

Momentami prędkościomierz policyjnego radiowozu wskazywał prędkość ponad 180 km/h. Pomimo rozwijanych dużych prędkości, policjanci kontrolowali pościg, by w końcu dogonić uciekiniera

- przekazał policjant.

Zobacz także

Po zatrzymaniu pojazdu policjanci obezwładnili kierowcę i doprowadzili do radiowozu. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Warszawy. Jak się okazało, mężczyzna był trzeźwy. Jednak użyto specjalistycznego analizatora śliny, aby sprawdzić, czy kierowca nie znajduje się pod wpływem środków odurzających. DagTest wykazał, że 36-latek ma w organizmie marihuanę, którą znaleziono także w samochodzie.

Zmodyfikowany samochód

"Niepozornie wyglądający volkswagen golf drugiej generacji miał zmodyfikowany silnik o mocy ponad 200 koni mechanicznych, sportowe zawieszenie, wzmacniane hamulce. Modyfikacje jednak nie pomogły" - przekazał Niezdropa.

Zobacz także

Podejrzany 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu zarzut karny niezatrzymania się do kontroli pomimo podawanych przez policjantów sygnałów oraz zarzut posiadania środków odurzających.

"To jeszcze nie koniec tej sprawy. Badanie krwi wykaże, ile zabronionego środka miał w organizmie „drogowy pirat”. Niewykluczone, że do listy zarzutów może dołączyć jeszcze jeden, dotyczący stworzenia zagrożenia niebezpieczeństwa dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Już w tej chwili grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności" - poinformował Daniel Niezdropa.

poscig
fot. KPP w Otwocku
poscig 6
fot. KPP w Otwocku
poscig
fot. KPP w Otwocku
pocig 4
fot. KPP w Otwocku

RadioZET.pl/KPP w Otwocku