Zamknij

Na prywatnej posesji policja znalazła broń, materiały wybuchowe i granaty

21.02.2020 12:45
Broń znaleziona w Otwocku
fot. KPP w Otwocku

Na prywatnej posesji w Otwocku śledczy razem z pirotechnikami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Warszawy i strażakami zabezpieczyli kilkanaście jednostek różnej broni, materiały wybuchowe oraz amunicję. Podejrzany 36-latek przebywa w tymczasowym areszcie.

Policjanci z pionu kryminalnego podejrzewali, że na jednej z prywatnych posesji w Otwocku może znajdować się broń oraz amunicja. Podejrzenia śledczych potwierdziły się. W trakcie przeszukiwania domu mundurowi znaleźli broń krótką oraz długą, materiały wybuchowe oraz amunicje.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Następnie funkcjonariusze dotarli na prywatną posesję w Józefowie. Tam odkryli zakopany arsenał — znaleźli nie tylko broń, amunicje i substancje wybuchowe, ale także granaty.

Zobacz także

Dzięki pomocy strażaków udało się otworzyć kilka metalowych sejfów, w którym mogły znajdować się niebezpieczne przedmioty. Jak informuje policja, jeden z nich został wysadzony na poligonie.

Policyjne działania wymagały dokładności i precyzji oraz odpowiedniego zabezpieczenia terenu. W tym celu nawiązano kontakt z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Ochrony Przeciwpożarowej Urzędu Miasta w Otwocku, dzięki któremu ewakuowano mieszkańców do specjalnie w tym celu podstawionego autokaru, zapewniając im opiekę przez kolejne kilka godzin, do czasu zakończenia policyjnej akcji

- przekazał Daniel Niezdropa z komendy w Otwocku.

Zobacz także

W tej sprawie zatrzymany został 36-letni mieszkaniec Otwocka. Trafił do aresztu, a następnie został doprowadzony do prokuratury. Tam przedstawiono mu zarzuty karne posiadania broni oraz materiałów wybuchowych bez wymaganego pozwolenia.

Wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku, stosując tymczasowy areszt wobec 36-latka

- poinformował Daniel Niezdropa.

Zobacz także

Sprawa nadal ma charakter rozwojowy. Zabezpieczony materiał będzie badany przez biegłych. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/KPP w Otwocku