Zamknij

38-latka podawała się za zmarłą siostrę. Wydano za nią 13 nakazów

24.04.2020 10:07
Zatrzymanie 38-latki z Otwocka
fot. KPP w Otwocku

Policjanci zatrzymali 38-letnią mieszkankę Otwocka, która miała "13 podstaw poszukiwawczych". Kobieta podawała się za swoją nieżyjącą siostrę. Nie udało się jej jednak oszukać mundurowych.

Policjanci zostali wezwani na jedno z otwockich osiedli, gdzie ojciec zgłosił awanturę z córkę. Funkcjonariusze pojechali na miejsce zgłoszenia sprawdzić, czy sytuacja zagraża życiu i zdrowiu zgłaszającego. 

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu przebywa tylko ojciec z córką. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, a następnie poprosili kobietę o okazanie dokumentów. Córka zgłaszającego awanturę nie miała dowodu osobistego i podała swoje dane policjantom.

Funkcjonariusze dla potwierdzenia przedstawionej im tożsamości sprawdzili bazy danych. Wynik był zaskakujący. Osoba o takim imieniu oraz nazwisku figurowała jako zmarła

- przekazał Daniel Niezdropa z komendy w Otwocku.

Zobacz także

Mundurowi poinformowali kobietę, że za wprowadzanie funkcjonariuszy w błąd grozi odpowiedzialność kara. Wtedy kobieta podała swoją prawdziwą tożsamość. Miała 38 lat i pochodziła z Otwocka.

Zobacz także

"Wynik ponownego sprawdzenia 38-latki w policyjnych bazach danych, pokazał, że była poszukiwana i to wielokrotnie, przez sądy, prokuratury i Policję. Wydano za nią 13 różnego rodzaju podstaw poszukiwawczych, 6 nakazów doprowadzenia do zakładu karnego na ponad 6 lat pozbawienia wolności, 6 ustaleń miejsca pobytu oraz nakaz zatrzymania i doprowadzenia na przesłuchanie" - poinformował Niezdropa. Interwencja policjantów zakończyła się przewiezieniem kobiety na komendę. Następnie konwojem do więzienia.

RadioZET.pl/KPP w Otwocku