Zamknij

Nauczyciel zarażony koronawirusem. To kolejny przypadek w tej samej placówce

05.10.2020 10:42
Koronawirus w przedszkolu
fot. East News/MARIUSZ KAPALA (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ożarowie Mazowieckim. U kolejnej osoby zatrudnionej w tej placówce potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. 8 dzieci oraz 5 pracowników przedszkola trafiło na kwarantannę.

Koronawirus w Polsce. Pogarsza się sytuacja epidemiologiczna nie tylko w naszym kraju, ale także w państwach europejskich. Od kilku dni koronawirus bije rekordy nowych zakażeń. Wirusem SARS-CoV-2 zarażony jest także jeden z pedagogów przedszkolnych w Ożarowie Mazowieckim. To kolejny przypadek koronawirusa w tej samej placówce.

Koronawirus w przedszkolu w Ożarowie Mazowieckim

U kolejnej osoby zatrudnionej w przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ożarowie Mazowieckim potwierdzono zakażenie koronawirusem — czytamy w komunikacie wydanym przez władze Ożarowa Mazowieckiego. Pozytywny wynik otrzymał nauczyciel grupy 3-latków.

Zobacz także

Placówka o zaistniałej sytuacji poinformowała Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną Powiatu Warszawskiego Zachodniego. W związku z wykryciem koronawirusa u jednego z pracowników dzieci oraz pracownicy, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną, zostały skierowane na kwarantannę — to 8 przedszkolaków i 5 osób dorosłych. Ich samoizolacja będzie trwał do 5 października (włącznie).

Koronawirus w Polsce

W poniedziałek, 5 października Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport, według którego mamy 2006 nowych przypadków koronawirusa. Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 pochodzą z następujących województw: mazowieckiego (336), małopolskiego (217), pomorskiego (202), wielkopolskiego (180), lubelskiego (172), podkarpackiego (142), łódzkiego (126), śląskiego (125), kujawsko-pomorskiego (109), podlaskiego (90), dolnośląskiego (87), lubuskiego (54), świętokrzyskiego (49), opolskiego (48),  zachodniopomorskiego (41), warmińsko-mazurskiego (28). 

Zobacz także

Resort zdrowia podał, że z powodu chorób współistniejących zmarły kolejnych 27 osób w wieku od 51 do 89 lat. Ponadto dwie osoby zmarły z powodu Covid-19. To 91-letni mężczyzna z Pozniania oraz 68-letni mężczyzna z Kościerzyny.

RadioZET.pl