Zamknij

Pałac Kultury i Nauki kończy 65 lat. Przygotowano wiele niespodzianek

20.07.2020 14:35

We wtorek 21 lipca Pałac Kultury i Nauki obchodzi swoje 65. urodziny. Z tej okazji szykuje się huczne świętowanie. Na warszawiaków czeka wiele atrakcji.

Pałac Kultury i Nauki
fot. Jacek Turczyk/PKiN Warszawa

Pałac Kultury i Nauki kończy 65 lat. Przez ten czas był świadkiem najważniejszych dla Polski wydarzeń. Od lat jest ikoną stolicy i najbardziej rozpoznawalnym miejscem w Polsce. "Z przyjemnością przypominamy, że równo 65 lat temu 21 lipca 1955 o godzinie 16:00 został otwarty Pałac Kultury i Nauki w Warszawie" - mówi Sebastian Wierzbicki, Członek Zarządu PKiN.

Przez lata każdy ważny gość przybywający do Warszawy zwiedzał PKiN. Obecnie większość turystów rozpoczyna od Pałacu Kultury i Nauki zwiedzanie Warszawy i planuje z Tarasu Widokowego trasę wycieczki.

Zobacz także

Pałac Kultury i Nauki kończy 65 lat

Pałac to miejsce tętniące życiem, które żyje tak jak będący w nim ludzie. Od 2007 roku Pałac Kultury i Nauki jest zabytkiem, ale nie znaczy to, że nie nadąża za duchem czasu.

W dniu urodzin Pałacu 21 lipca goście Tarasu Widokowego poznają nowe technologie w wyjątkowej przestrzeni 30. piętra. Aktywności na Tarasie Widokowym zostaną podzielone na dwie strefy:

  • w pierwszej z nich goście będą mogli obejrzeć, jak wygląda proces druku 3D modeli Pałacu Kultury i Nauki i innych wydruków powiązanych z Urodzinami PKiN, porozmawiać z technologami, pracującymi w jednym z największych parków maszynowych z drukiem 3D w Polsce, a także zobaczyć niektóre realizacje firmy Sygnis New Technologies.
  • drugą przestrzenią na pewno zainteresują się młodsi uczestnicy - na specjalnie przygotowanych stanowiskach dzieci (i dorośli) będą mogli spróbować swoich sił w druku 3D za pomocą długopisu 3D. Do wyboru różne kolory i cała gama wzorów do rysowania w trójwymiarze.
65. urodziny PKiN
fot. Jacek Turczyk/PKiN

W kawiarni SO! COFFEE w holu głównym będzie można wypić kawę z Jubilatem. Klienci kawiarni będą mogli wydrukować na swojej kawie jedną z jubileuszowych grafik PKiN w maszynie FALCO firmy IMAGO PRINTER.

FALCO to narzędzie, które pozwala na uzyskiwanie żywych, naturalnych kolorów oraz fotograficznej jakości wydruku między innymi na produktach spożywczych, drewnie czy tekstyliach. Atramenty spożywcze stosowane w drukarce są całkowicie bezpieczne i nietoksyczne. Powstały one zgodnie z rygorystycznymi normami UE dotyczącymi produktów spożywczych.

W kawiarni na Tarasie Widokowym w godzinach 11.30-12.30 oraz 13.30-14.30 odbędą się urodzinowe warsztaty plastyczne dla dzieci. Każdy z gości Pałacu będzie mógł na pamiątkę zabrać ze sobą zdjęcie wykonane w pałacowych fotobudkach, które tego dnia będą bezpłatne.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do podziwiania Panoramy Warszawy codziennie w godzinach 10:00-20:00. Dodatkowo w każdy piątek od 20:00 do 22:00  dla zwiedzających dostępny jest Taras Widokowy Nocą.

Relację z urodzin PKiN będzie można śledzić na oficjalnym profilu Pałac Kultury i Nauki Warszawa na Facebooku.

65. urodziny PKiN
fot. Jacek Turczyk/PKiN

Zobacz także

RadioZET.pl/materiały prasowe