Zamknij

Paweł Dzierżak nowym szefem KSP. Wcześniej był komendantem wojewódzkim

05.01.2021 13:47
Paweł Dzierżak
fot. Policja Świętokrzyska

Powołano nowego szefa Komendy Stołecznej Policji. To Paweł Dzierżak, który dotychczas pełnił funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Paweł Dzierżak został powołany na stanowisko Komendanta Stołecznego Policji. Informację na ten temat przekazał rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji, Mariusz Ciarka.

Zobacz także

We wtorek rzecznik KGP przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha jeszcze w zeszłym roku poinformował, że będzie przechodził na emeryturę w związku z osiągnięciem wysługi emerytalnej. - Na prośbę Komendanta Głównego Policji, który bardzo dobrze ocenia jego służbę, na stanowisku swojego zastępcy, pozostał do końca roku, aby dokończyć rozpoczęte projekty - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Jest nowy szef KSP. "To bardzo doświadczony policjant"

Jak podkreślił, aby jak najszybciej zapewnić ciągłość kierowania, na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego służbę kryminalną, powołany został nadinsp. Paweł Dobrodziej kierujący Komendą Stołeczną Policji, a więc jednym z największych garnizonów w kraju. - To bardzo doświadczony policjant - zaznaczył rzecznik KGP.

Zobacz także

Na stanowisko Komendanta Stołecznego Policji powołany został nadinsp. Paweł Dzierżak, dotychczasowy komendant wojewódzki Policji w Kielcach  - ogłosił Ciarka.