Rafał Trzaskowski we wzruszających słowach żegna Pawła Królikowskiego

02.03.2020 13:34
Paweł Królikowski
fot. East News/Justyna ROJEK

Nie żyje Paweł Królikowski. Znany ceniony aktor zmarł w czwartek, 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. Artystę we wzruszającym wpisie pożegnał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Tragiczną wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego potwierdziła Ewa Leśniak ze Związku artystów Scen Polskich. Aktor zmagał się z ciężką chorobą. W 2015 roku serialowy Kusy przeszedł operację tętniaka mózgu. Do szpitala po raz kolejny trafił przed świętami Bożego Narodzenia 2019 roku. Wtedy jego stan się znacznie pogorszył. Artysta przebywał na oddziale neurochirurgii w jednym z warszawskich szpitali.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Rafał Trzaskowski żegna Pawła Królikowskiego

Pawła Królikowskiego pożegnała jego rodzina, a także przyjaciele i koledzy z branży. Wyrazy współczucia złożył także prezydent Warszawy.

Zobacz także

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci aktora teatralnego, filmowego, radiowego i telewizyjnego, do niedawna prezesa Związku Aktorów Scen Polskich, uhonorowanego Brązowym Medalem "Zasłużonych Kulturze Gloria Artis", artysty cieszącego się uznaniem widzów i szacunkiem środowiska

 - napisał Rafał Trzaskowski. Jego pożegnanie pojawiło się w dziale nekrologów "Gazety Wyborczej".

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza